Pamiątki Chrztu świętego – top 3 pomysły na prezent

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak powinien wyglądać prezent z okazji Chrztu Świętego małego dziecka? Zapewne nie, dopóki nie zostałeś zaproszony na taką uroczystość. Pamiątki Chrztu Świętego to szczególny rodzaj podarunku, tym bardziej jeżeli dojdzie do tego personalizacja. Poznaj top 3 pomysły na prezent na chrzest – eleganckie, przyciągające uwagę i pełniące rolę pamiątki.

1. Pamiątka chrztu świętego – album na zdjęcia personalizowany

Z tak ważnej w życiu każdej urodziny uroczystości z pewnością będzie wiele zdjęć – zarówno z samej ceremonii w kościele, jak i z późniejszego przyjęcia dla rodziny. Dlatego też w roli prezentu dla dziecka świetnie sprawdzi się album na zdjęcia personalizowany. Na okładce, na Wasze życzenie możemy nadrukować datę chrztu, imię dziecka, oraz to od kogo jest taki urokliwy, pamiątkowy prezent.album jako pamiatka chrztu

2.Statuetka jako prezent na chrzest

Większości ludzi statuetki, w tym statuetki szklane zazwyczaj kojarzą się z nagrodami w zawodach sportowych, lub różnorakich konkursach. Tymczasem niesamowitą elegancję jaką cechują się statuetki z grawerem można wykorzystać aby stworzyć niebanalną pamiątkę chrztu. Doskonale sprawdzi się trofeum szklane w kształcie serca. Pozłacany grawer z waszą dedykacją, sympatyczną grafiką i datą chrztu idealnie zgrywa się z przezroczystą taflą szkła. Przedmiot posiada eleganckie, wyściełane etui.

statuetka pamiatka chrztu
Taka statuetka to bardzo oryginalna propozycja pamiątki chrztu.

3.Srebrna łyżeczka na chrzest

Srebrna łyżeczka jest częstym wyborem pamiątki chrztu świętego, tymczasem nie każdy zdaje sobie sprawę dlaczego. Otóż jak wiadomo srebro ma właściwości pro zdrowotne. Już wieki temu zauważono, że jedzenie srebrnymi sztućcami wzmacnia odporność dzieci. I tak utarło się, że w dobrym tonie jest podarować maluszkowi srebrną łyżeczkę. Obecnie takie sztućce są niesamowicie zdobne, niemal biżuteryjne. Grawer można umieścić zarówno na łyżeczce jak i wewnątrz eleganckiego etui w które będzie zapakowana.

lyzeczka na chrzest
Srebrna łyżeczka jako podarunek na chrzest ma długą historię.

Znajdziecie również łyżeczkę, jak na zdjęciu powyżej z kryształem w kolorze różowym, jeżeli interesuje Was prezent na chrzest dla dziewczynki.  Która z powyższych propozycji spodobała się Wam najbardziej?