Co obchodzimy 22 lutego?

Już niedługo czeka nas kolejne nieoficjalne święto – Dzień Myśli Braterskiej, który obchodzony jest na całym świecie 22 lutego. To przede wszystkim święto przyjaźni, jednoczące wszystkich harcerzy i skautów. Ten ważny dla nich dzień harcerze spędzają zwykle razem, składają sobie życzenia, przesyłają kartki do przyjaciół z dalszych zakątków, organizują różne gry w terenie lub spotykają się na śpiewach i zabawach przy ognisku. Niektóre środowiska harcerskie Dzień Myśli Braterskiej wykorzystują jako okazję do organizowania zbiórek pieniędzy, często przeznaczanych na cel charytatywny.

mb

Zjednoczeni wokół wspólnej sprawy

Niezależnie od koloru skóry, pochodzenia, wyznawanej religii lub wieku, wszyscy skauci i harcerze są sobie braćmi. Jeśli dzielisz się swoją pasją i dbasz o jej wartości, to one w naturalny sposób łączą Cię z innymi współbratymcami. Harcerz i skaut to osoby, które cenią sobie honor, równość oraz odwagę. Myśl braterska sprawia, że w każdej sytuacji można liczyć na wsparcie i pomoc swoich przyjaciół. Tego dnia warto podarować swojemu przyjacielowi harcerzowi prezent, który symbolizuje jego wartości i jednocześnie jest praktyczny.

Obierz w życiu właściwy kierunek

Naszą pierwszą propozycją jest kompas w szkatułce, który pomoże w obraniu odpowiedniej drogi, nie tylko podczas turystycznych wypraw, lecz także w czasie życiowych zakrętów. Produkt posiada zegar słoneczny wykonany z mosiądzu oraz piękne ozdobne pudełko. Drewniane pudełko, w którym znajduje się kompas, może zostać wewnątrz i na zewnątrz wygrawerowane wybranymi przez Ciebie życzeniami lub sentencją. Możesz więc w kilku słowach wyrazić swój podziw, pogratulować lub złożyć życzenia przyjacielowi harcerzowi. Busola będzie świetnym pomysłem na prezent w tak ważnym dla niego dniu. To nie tylko pomysł na praktyczny upominek, ale również niesamowity element wystroju wnętrza młodego chłopaka.

mosiężny kompas z grawerem
Mosiężny kompas z grawerem z przykładową personalizacją

Bądź zawsze gotów bronić swoich wartości

Drugim pomysłem na upominek dla brata harcerza będzie nóż myśliwski z grawerem wybranej dedykacji. Ile razy w trakcie wypraw w nieznane przydaje się nóż? Twój prezent stanie się jeszcze bardziej potrzebny, ze względu na swoją wyjątkowość. Proponujemy Ci zakup klasycznego noża wyposażonego w ozdobnie kutą stalową głownię. Jego rękojeść to rzeźbiona w egzotycznym drewnie głowa dzikiego kota. Ten nóż to niezbędnik każdej wycieczki i przygody. Chcąc nadać oryginalnego charakteru swoim podarunkom, wystarczy, że wybierzesz opcję graweru własnej dedykacji lub życzeń. Broń posiada dołączony do niej pokrowiec, który zabezpieczy je właściciela przed niechcianymi niespodziankami.

nóż myśliwski z grawerem
Nóż myśliwski z przykładową personalizacją

Zaskocz swojego przyjaciela lub brata, wręczając mu w tym dniu „branżowy” prezent – niespodziankę. Bez wątpienia ogromnie go tym zaskoczysz i sprawisz mu niesamowitą radość. Zarówno nóż, jak i kompas są świetnymi pomysłami na podarunek z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Jeśli potrzebujesz dodatkowej inspiracji, śmiało zajrzyj na stronę internetową naszego sklepu. Znajdziesz tam wiele przeróżnych upominków na wszystkie okazje. Zapraszamy!