Jaki prezent dla czekoladoholika na Dzień Czekolady?

Poznaj czym jest prawdziwe kakao i jak przebiega proces tworzenia słynnego proszku kakaowego.
A następnie zastanów się jaki możesz wybrać prezent dla czekoladoholika, który tak umiłował sobie ten słodki smak.

Charakterystyka i wykorzystanie kakao

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się czym tak na prawdę jest kakao? Czy przyszło Ci kiedykolwiek na myśl, że kakao to są po prostu nasiona z owoców kakaowca? Owoc? Tak 🙂 Zdziwiony?
Po prostu nie wiedziałeś, codzienna dawka informacji jest niezbędna, a uczymy się każdego dnia., pamiętaj:)
Z drzewa kakaowca wyrastają owoce, które łudząco przypominają piłki do amerykańskiego futbolu. Każdy owoc posiada nasiona, te z kolei są pokryte aromatycznym białym śluzem. Drzewa kakaowca uprawiane są na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Ghanie oraz Indonezji i wielu innych krajach podrównikowych.

Tak jak każdy owoc kakako posiada swoje odmiany, a jest ich 3: Crillo, Forastero, Trinitario. Ziarna kakaowca są suszone przez około 10 dni na słońcu po to, by ochronić je przed pleśnią. Wysuszone ziarno selekcjonuje się, a następnie pali i mieli. Półpłynna masa, która jest wynikiem mielenia, zostaje rozdzielona na masę kakaową, czyli olej z ziaren kakaowca oraz na proszek kakaowy.
Kakao znane jest i wykorzystywane jako napój już w czasach Azteków i majów. Do Europy trafiło dzięki Krzysztofowi Kolumbowi. Kakao wykorzystuje się również w kosmetyce oraz medycynie.
I to właśnie z kakao powstaje czekolada:)

Czekolada i prezent dla czekoladoholika

Z pewnością każdy z nas zna smak mlecznej czekolady. Czasami cała tabliczka czekolady potrafi nam rozpłynąć się w ustach, a potem przychodzi ochota na jeszcze więcej. Co czuje każdy miłośnik tego słodkiego deseru jest tajemnicą, ale Ty możesz wiedzieć już za moment co wybrać dla niego na upominek. Tak na prawdę prezent dla czekoladoholika powinien odzwierciedlać jego zamiłowanie i posiadać jedną główną cechę – praktyczność. Szklany słoik z grawerem zabawnej dedykacji oczaruje każdego nałogowego zjadacza czekolady. Wiesz jak to jest kiedy możesz o każdej porze dnia lub co gorsza, nocy sięgnąć po ulubioną czekoladę i delektować się jej smakiem? Wybierając słoik z grawerowaną dedykacją, masz pewność, że to ten jeden jedyny prezent najbardziej zaskoczy Twojego czekoladoholika. Wrzucając do środka kawałki jego ulubionej czekolady lub innych słodkości możesz być pewny, że na myśl o Tobie przywoła najsłodsze wspomnienia:)

Zatem do dzieła! Bądź zadowolony ze swojego prezentu, tak jak obdarowana przez Ciebie osoba:)