Rocznica kości słoniowej – 14 lat wspólnego życia

40-rocznica

Co wybrać na rocznicę ślubu dla żony? Odpowiedź jest prosta: złota biżuteria. Elegancki łańcuszek ze złotym wisiorkiem w kształcie serca oczaruje każdą kobietę, a w szczególności Twoją żonę. Jego personalizacja nada mu osobistego charakteru. Nic nie jest piękniejsze niż promienny uśmiech Twojej żony, wciąż taki sam jak sprzed 14 lat:)

 

14 rocznica ślubu nazywana jest rocznicą kości słoniowej.  Jak to jest żyć wspólnie tyle lat  i jak jednocześnie budować wspólne relacje? Ciężko jest odpowiedzieć na pytanie co cechuje prawdziwe małżeństwo, ponieważ każdy zna inny przepis na szczęście. Jednak cechą wspólną udanych związków jest szacunek. Gdy darzymy siebie szacunkiem i dbamy o siebie nawzajem, nic nie jest w stanie zmienić lub zepsuć domowego szczęścia.

Kto jest odpowiedzialny za rozumienie, którym darzymy się każdego dnia? Kto pierwszy wyciąga rękę w czasie sporów? Kto najczęściej idzie na kompromis? Jak radzić sobie w czasie kłótni i wielkich problemów? Wiadomo, nikt nie jest idealny, a popełnić błąd może każdy z nas.
Uważam, że warto popełniać błędy. Nie wolno traktować ich jako zło. To właśnie dzięki błędom i nauczce, którą dostajemy od życia jesteśmy wstanie wyciągnąć wiele wniosków, które nie tylko budują nasz światopogląd, lecz skłaniają do zmian. Dziś, kiedy ciężko jest o prawdziwą przyjaźń, zdrową relację z partnerem powinniśmy być silni , by potrafić radzić sobie samemu. Każdy błąd, który popełnisz to lekcja, dana Ci za darmo. Skorzystaj więc z niej najwięcej ile potrafisz. Związek to systematyczne popełnianie błędów. W momencie kiedy zderzają się nawyki i wychowanie z dwóch innych rodzin, ciężko od razu się porozumieć. Kompromis to pierwsze lekarstwo, które leczy sprzeczki i nieporozumienia. Warto zastanowić się jak wiele zrobiła dla nas druga osoba. Zmiana, którą jesteśmy w stanie zauważyć u bliskiej nam osoby i świadomość, że zrobiła to dla nas, to wyjątkowy dowód na miłość. Każdy następny rok małżeństwa może być jedynie lepszy:)