Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Dzień bez Łapówki

Nowe pomysły na prezent

Opis dnia: "Dzień bez Łapówki""Dzień bez Łapówki" to coroczne święto obchodzone 15 marca, które ma na celu podkreślenie i promowanie uczciwości oraz walki z korupcją. Jest to dzień, w którym ludzie na całym świecie zobowiązują się do nie przyjmowania ani oferowania łapówek.


PochodzeniePomysł na "Dzień bez Łapówki" pojawił się w latach 90. XX wieku w celu podniesienia świadomości społecznej na temat szkodliwości korupcji oraz konieczności walki z nią. Początkowo był to ruch społeczny, ale w miarę upływu czasu zyskał coraz większe uznanie i poparcie.


Historie"Dzień bez Łapówki" pełen jest inspirujących historii jednostek, które odmówiły przyjmowania łapówek, dając w ten sposób przykład innym. Przykłady to:
  1. Maria, pracownica sądu, która otrzymała propozycję łapówki w zamian za przekazanie poufnych informacji swojemu kolegom z zewnątrz. Maria zgłosiła ten incydent odpowiednim organom i tym samym przyczyniła się do zatrzymania działającej w sądzie grupy korupcyjnej.


  2. Adam, przedsiębiorca, który odmówił skorumpowanemu urzędnikowi uiszczenia łapówki w zamian za przyspieszenie procedur związanych z jego firmą. Zamiast tego, Adam zgłosił ten incydent mediom, co doprowadziło do wywołania skandalu korupcyjnego i dymisji urzędnika.


Znaczenie w kulturze masowej"Dzień bez Łapówki" zyskał również swoje miejsce w kulturze masowej. Pojawia się w filmach, książkach i serialach telewizyjnych, podkreślając negatywne skutki korupcji oraz zachęcając widzów i czytelników do działania na rzecz uczciwości. Coroczne obchody "Dnia bez Łapówki" są również szeroko komentowane w mediach społecznościowych, co pomaga zwiększać świadomość społeczną na temat korupcji.

Prezenty wg zawodu

Hobby, Zainteresowania

Loading...
Ładowanie ...