Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Dzień Kota Garfielda

Nowe pomysły na prezent

 

Dzień Kota Garfielda

Dzień Kota Garfielda to coroczne święto obchodzone 19 czerwca, dedykowane jednemu z najbardziej rozpoznawalnych i uwielbianych kocich bohaterów – Garfieldowi. Ten sympatyczny kot o pomarańczowym umaszczeniu stał się ikoną kultury masowej i zdobył miliony fanów na całym świecie.

Historia i pochodzenie 

Garfield to postać stworzona przez Jima Davisa, amerykańskiego rysownika komiksowego. Po raz pierwszy pojawił się w komiksie 19 czerwca 1978 roku i od tego momentu zdobył ogromną popularność. Opowieści o leniwym i łasym kocie, który unika wszelkiej aktywności fizycznej i uwielbia spać oraz jeść, szybko zyskały rzesze fanów. Garfield był również bohaterem licznych książek, filmów i seriali animowanych.

Dzień Kota Garfielda został ustanowiony na cześć pierwszego opublikowania komiksu z udziałem Garfielda. Jego celem jest uhonorowanie postaci kultowego kociego bohatera oraz promowanie miłości do kotów i świadomości o potrzebach tych zwierząt. 19 czerwca stało się okazją do organizowania różnych wydarzeń, konkursów, festiwali i akcji charytatywnych związanych z ochroną i adopcją kotów.

Znaczenie w kulturze masowej

Garfield stał się ikoną kultury masowej. Jego obrazek, charakterystyczny wygląd i humorystyczne komentarze zdobią wiele gadżetów, od kubków i koszulek, po breloczki i notesy. Kocia postać zdobyła popularność także dzięki licznym adaptacjom na potrzeby filmu i telewizji, w tym serii animowanych, które cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

Dzień Kota Garfielda staje się coraz bardziej rozpoznawalny, a fani z całego świata świętują ten dzień, wyrażając swoją miłość i podziw dla tego sympatycznego bohatera. To niezwykłe święto przypomina nam, jak ważne są zwierzęta w naszym życiu i jaką radość i uśmiech potrafią nam dostarczyć.

 

 

Prezenty wg zawodu

Hobby, Zainteresowania

Loading...
Ładowanie ...