Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Dzień Ojca

Nowe pomysły na prezent

 

Dzień Ojca

Dzień Ojca jest świętem obchodzonym na całym świecie, mającym na celu uczcić i uhonorować ojców oraz ojcowskie role i wpływ, jakie mają na życie swoich dzieci. Jest to okazja do wyrażenia wdzięczności i miłości dla wszystkich ojców i osób pełniących rolę ojca w życiu społecznym.

Historia i pochodzenie 

Początki obchodów Dnia Ojca mają swoje korzenie w starożytnych czasach. Pierwsze znane święto poświęcone ojcom miało miejsce w starożytnej Babilonii, około 4000 lat temu. Wtedy to Syn promował swojego ojca, który był rzemieślnikiem i farmerem, czcząc go w specjalnym święcie. Poza tym, inicjatywa obchodzenia Dnia Ojca pojawiła się także w starożytnym Rzymie, gdzie organizowano święto Jowisza, ojca bogów.

Współczesne obchody Dnia Ojca mają swoje korzenie w Stanach Zjednoczonych. Pomysłodawcą był Sonora Smart Dodd z Waszyngtonu, która postanowiła uczcić pamięć swojego zmarłego ojca na równi z Dniem Matki. W 1910 roku w Waszyngtonie odbyło się pierwsze oficjalne obchody Dnia Ojca, a w 1972 roku stał się on świętem narodowym w USA, ustanowionym decyzją prezydenta Richarda Nixona.

Znaczenie w kulturze masowej

Dzień Ojca ma duże znaczenie w kulturze masowej. Wiele filmów, książek, piosenek i programów telewizyjnych jest związanych z rolą ojców i ich wpływem na życie dzieci. Często podkreśla się wartość i znaczenie więzi między ojcem a dzieckiem oraz wagę obecności ojców w życiu swoich potomków.

Obchody Dnia Ojca są organizowane na całym świecie, z różnymi tradycjami i zwyczajami, ale wszystkie mają na celu podziękowanie oraz okazanie szacunku i miłości dla ojców. W tym dniu dzieci często wręczają swoim ojcom prezenty, kartki, a także organizują specjalne uroczystości i spotkania rodzinne. W wielu krajach Dzień Ojca jest również okazją do organizowania festiwali, koncertów czy pokazów sztucznych ogni.

Dzień Ojca jest doskonałą okazją do docenienia i celebrowania ojcowskiej roli, która odgrywa tak ważną rolę w życiu społeczeństwa. To moment, kiedy wszyscy ojcowie mogą być uhonorowani i docenieni za swoje wysiłki, poświęcenie i miłość, jaką dają swoim dzieciom.

 

 

Prezenty wg zawodu

Hobby, Zainteresowania

Loading...
Ładowanie ...