Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Dzień Olimpijski

Nowe pomysły na prezent

 

Dzień Olimpijski

Dzień Olimpijski jest specjalnym dniem poświęconym uczczeniu i promowaniu idei olimpijskiej oraz wspieraniu sportu na całym świecie. Przypada on na 23 czerwca każdego roku i obchodzony jest na całym świecie.

Historia i pochodzenie

Idea Dnia Olimpijskiego powstała w 1948 roku na Zgromadzeniu Ogólnym Narodów Zjednoczonych. Pierwszy Dzień Olimpijski został obchodzony 23 czerwca 1948 roku. Data ta została wybrana na cześć powstania Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który został założony 23 czerwca 1894 roku w Paryżu. Dzień Olimpijski ma na celu propagowanie pokoju, współpracy, tolerancji i fair play poprzez sport. Jest to również okazja do podkreślenia roli sportu w rozwoju społeczeństw oraz promowania wartości olimpijskich jak wzajemne zrozumienie, solidarność i równość.

Znaczenie w kulturze masowej

Dzień Olimpijski ma również swoje znaczenie w kulturze masowej. Wiele krajów organizuje różnego rodzaju wydarzenia sportowe, konkursy, pokazy oraz koncerty, aby uczcić tę okazję. Transmisje telewizyjne z rozgrywanych w tym dniu zawodów sportowych są popularne i przyciągają wiele widzów.

Ponadto, Dzień Olimpijski stał się źródłem inspiracji dla filmów, książek, piosenek i innych dzieł artystycznych. Wielu artystów wykorzystuje idee olimpijskie oraz ich symbolikę w swojej twórczości, aby promować wartości sportu i jedności.

 

 

Prezenty wg zawodu

Hobby, Zainteresowania

Loading...
Ładowanie ...