Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Dzień Pac-Mana

Nowe pomysły na prezent

 

Dzień Pac-Mana

Dzień Pac-Mana obchodzony jest corocznie 22 maja i stanowi hołd dla jednej z najbardziej ikonicznych postaci w historii gier wideo. To idealna okazja dla miłośników gier retro, aby przypomnieć sobie dawne czasy i pograć w tę klasyczną grę.

Historia i pochodzenie 

Pac-Man został stworzony przez japońską firmę Bandai Namco Entertainment w 1980 roku. Twórcą gry jest Toru Iwatani, który inspirował się jedzeniem i postanowił stworzyć grę, w której głównym bohaterem będzie żółta kula z  oczami, które biega po labiryncie, jedząc punkty i unikając duchów.

Gra Pac-Man odniosła ogromny sukces zarówno w Japonii, jak i na całym świecie. Była jednym z pionierów gier arkadowych i przyczyniła się do rosnącej popularności gier wideo w latach 80. Postać Pac-Mana stała się tak rozpoznawalna, że szybko zyskała status ikony popkultury.

Znaczenie w kulturze masowej

Pac-Man stał się symbolem lat 80. i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków gier wideo. Postać Pac-Mana pojawiała się w różnych mediach, takich jak filmy, seriale, reklamy i komiksy. Stał się też obiektem różnych nawiązań, jak choćby popularne t-shirty, które przedstawiają kształt Pac-Mana lub jego duchy.

Gra Pac-Man przekroczyła granice tradycyjnego gatunku gier video i wpłynęła na kulturę masową, stając się ikoną retro-gamingu. Współcześnie można znaleźć wiele reedycji i adaptacji Pac-Mana na różnych platformach, a jej postać nadal jest rozpoznawalna i uwielbiana przez wiele pokoleń graczy.

 

 

Prezenty wg zawodu

Hobby, Zainteresowania

Loading...
Ładowanie ...