Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Dzień Plutona

Nowe pomysły na prezent

Dzień Plutona


Dzień Plutona jest obchodzony 24 lutego każdego roku i ma na celu uhonorowanie jednej z najbardziej kontrowersyjnych planet w naszym Układzie Słonecznym - Plutona. Dzień ten jest również okazją do zwiększenia świadomości na temat tej lekko zapomnianej planety i jej znaczenia w kosmosie.


Historia


Pluton został odkryty 18 lutego 1930 roku przez amerykańskiego astronoma Clyde"a Tombaugha. Nazwał on nowo odkrytą planetę Plutonem, nawiązując do rzymskiego boga podziemia. Od tego czasu Pluton był uważany za dziewiątą planetę Układu Słonecznego, aż do roku 2006, kiedy Międzynarodowa Unia Astronomiczna zmieniła definicję planety, a Pluton został zdegradowany do statusu planety karłowatej.


Pochodzenie i znaczenie w kulturze masowej


Pluton jest szeroko znany w kulturze masowej, częściowo dzięki swojemu tajemniczemu pochodzeniu i nazwie odwołującej się do boga podziemia. Pluton pojawił się w wielu filmach, książkach i grach komputerowych. Jego obecność w tych dziełach ma zazwyczaj związek z niezbadanymi terytoriami kosmosu, magią, tajemnicą i nieznanymi światami.


Jego popularność jeszcze bardziej wzrosła po degradacji do statusu planety karłowatej. Decyzja ta wywołała kontrowersje i spór wśród naukowców oraz społeczności miłośników astronomii. Dzień Plutona służy jako okazja do zgromadzenia się i dzielenia się informacjami na temat Plutona, a także do upamiętnienia czasów, kiedy był uważany za pełnowartościową planetę.

Prezenty wg zawodu

Hobby, Zainteresowania

Loading...
Ładowanie ...