Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Dzień Scrabble

Nowe pomysły na prezent

Dzień Scrabble

Dzień Scrabble to coroczne święto obchodzone 13 kwietnia, które upamiętnia popularną grę słowną Scrabble. Gra ta polega na układaniu słów z dostępnych liter na planszy, przydzielając odpowiednią wartość punktową każdej literze w celu zdobycia jak największej liczby punktów.

Historia

Scrabble zostało wynalezione w 1938 roku przez architekta Alfreda Moshera Buttsa jako gra planszowa dla dwóch lub więcej graczy. Pierwotnie nosiło nazwę "Lexiko" i miało niewielką popularność. Dopiero w 1948 roku światło dzienne ujrzała finalna wersja gry, która została nazwana Scrabble. Nazwa ta jest pochodną od angielskiego słowa "scramble", co oznacza "mieszać" lub "kombinować". Scrabble szybko zdobyło popularność, stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej granych gier na świecie. W kolejnych latach gra była różnicami i udoskonalana, a jej zasady ewoluowały, jednak podstawowe zasady i cel gry pozostały niezmienione.

Znaczenie w kulturze masowej

Scrabble nie tylko cieszy się dużą popularnością wśród graczy na całym świecie, ale również ma duże znaczenie w kulturze masowej. Gra ta pojawia się w licznych filmach, programach telewizyjnych i książkach, często jako element rozgrywki lub motyw związany z intelektem i umiejętnością układania słów. Scrabble ma również wiele wersji językowych, związanych z różnymi krajami i kulturami. Znajduje się na listach gier rekomendowanych do nauki języków obcych, ponieważ rozwija zrozumienie słownictwa i umiejętność kombinowania liter w celu tworzenia słów. Gra ta jest również popularna wśród entuzjastów krzyżówek i zagadek słownych. Dzień Scrabble jest okazją do świętowania i promocji tej fascynującej gry słownej. W ten dzień gracze z całego świata organizują turnieje, rozgrywają pojedynki i dzielą się swoją miłością do Scrabble. To także doskonała okazja, aby usiąść przy planszy z rodziną i przyjaciółmi i spędzić czas na układaniu liter i rywalizacji między sobą.

 

Prezenty wg zawodu

Hobby, Zainteresowania

Loading...
Ładowanie ...