Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Dzień Służby Cywilnej

Nowe pomysły na prezent

Dzień Służby Cywilnej


Dzień Służby Cywilnej obchodzony jest co roku 12 maja. Jest to święto upamiętniające istnienie i znaczenie służby cywilnej w społeczeństwie. W tym dniu skupia się uwagę na pracy i poświęceniu osób, które zdecydowały się oddać swoje życie służbie dla innych.


Służba cywilna to forma działalności publicznej, gdzie jej uczestnicy nie są związani z siłami zbrojnymi. Oznacza to, że przeznaczają swoje umiejętności, czas i energię na pomoc społeczeństwu w różnych obszarach, jak na przykład edukacja, ochrona zdrowia, bezpieczeństwo, ekologia czy też pomoc humanitarna. Osoby pracujące w służbie cywilnej pełnią niezwykle istotną rolę w społecznościach, ponieważ działają na rzecz dobra wspólnego i pomagają ludziom w potrzebie.


Historia Dnia Służby Cywilnej sięga lat 40. XX wieku. W 1948 roku Richard Law, brytyjski parlamentarzysta, zaproponował utworzenie specjalnego dnia, który honorowałby tych, którzy są gotowi służyć społeczeństwu. Pomysł ten spotkał się z dużym poparciem i został przyjęty przez wiele krajów na całym świecie. W Polsce Dzień Służby Cywilnej został ustanowiony w 2003 roku uchwałą Sejmu.


Obchody Dnia Służby Cywilnej mają na celu docenienie pracy i poświęcenia osób pracujących w tej służbie oraz propagowanie idei służby publicznej. W wielu miejscach organizowane są uroczystości, podczas których wręczane są nagrody i wyróżnienia dla osób zaangażowanych w działalność społeczną. Odbywają się również konferencje, warsztaty i debaty na temat służby cywilnej, aby podkreślić jej ważność i promować wartości, jakie niesie ze sobą.


Znaczenie Dnia Służby Cywilnej w kulturze masowej jest związane z wydobywaniem świadomości na temat pracy i poświęcenia tych, którzy pracują w służbie społecznej. W filmach, książkach i innych formach sztuki często przedstawiany jest wizerunek bohatera, który oddaje się pracy na rzecz innych. Tego dnia odbiorcy mają okazję zastanowić się nad własnym zaangażowaniem społecznym i docenić to, co robią osoby pracujące w służbie cywilnej.

Prezenty wg zawodu

Hobby, Zainteresowania

Loading...
Ładowanie ...