Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Nowe pomysły na prezent

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest corocznie 21 lutego, aby promować różnorodność językową i pielęgnować języki ojczyste na całym świecie.


Historia


Pomysł obchodzenia Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego narodził się w 1998 roku podczas Międzynarodowego Sympozjum na temat Literatury Światowej w UNESCO. Pomysłodawcą był banglijski pisarz i językoznawca Rafiqul Islam. W 1999 roku UNESCO ogłosiło ustanowienie Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, a rezolucja została przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2002 roku.


Pochodzenie i znaczenie w kulturze masowej


Język ojczysty jest integralną częścią tożsamości kulturowej i narodowej. Dzień ten promuje pielęgnowanie języka ojczystego, a także wartość różnorodności językowej na całym świecie. Obchodzenie Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przypomina o potrzebie ochrony i promocji języków zagrożonych wyginięciem.


W kulturze masowej obchody tego dnia często obejmują różnorodne wydarzenia i inicjatywy mające na celu podkreślenie znaczenia języka ojczystego. Organizowane są specjalne wystawy, koncerty, warsztaty, konkursy, czytanie wierszy i wiele innych działań, aby zwiększyć świadomość językową i zainteresowanie językiem ojczystym.

Prezenty wg zawodu

Hobby, Zainteresowania

Loading...
Ładowanie ...