Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Międzynarodowy Dzień Rock and Rolla

Nowe pomysły na prezent

 

Międzynarodowy Dzień Rock and Rolla

Międzynarodowy Dzień Rock and Rolla obchodzony jest co roku 13 lipca, na pamiątkę legendarnego koncertu z 1954 roku wydanego przez Elvisa Presleya pt. „Rock Around the Clock”. To święto muzyki rockowej celebrowane jest na całym świecie przez fanów i artystów tego gatunku muzycznego. Jest to doskonała okazja do uczczenia dziedzictwa rock and rolla oraz wspólnego świętowania przez wszystkich pasjonatów tej energicznej i niepowtarzalnej muzyki.

Historia i pochodzenie 

Międzynarodowy Dzień Rock and Rolla został ustanowiony w 1986 roku przez UNESCO w celu uznania i upamiętnienia wpływu tego gatunku muzycznego na kulturę światową. Data obchodów tego święta, czyli 13 lipca, została wybrana w hołdzie największemu festiwalowi rockowemu w historii - koncertowi Live Aid, który odbył się właśnie tego dnia w 1985 roku.

Obchody Międzynarodowego Dnia Rock and Rolla to okazja dla fanów muzyki rockowej na całym świecie do uczczenia jej dorobku i oddania hołdu legendarnym artystom i zespołom, które od lat inspirują miliony ludzi.

Rock and roll, gatunek muzyczny powstały w latach 50. XX wieku, wywodzi się z połączenia bluesa, country i rhythm and bluesa. Termin "rock and roll" został po raz pierwszy użyty w 1951 roku przez Alana Freeda, jednak pojęcie to przyjęło się dopiero po sukcesie koncertu w Wielkiej Brytanii w 1955 roku. Od tamtej pory rock and roll zyskał ogromną popularność na całym świecie i jest uznawany za kluczowy gatunek muzyki popularnej.

Znaczenie w kulturze masowej

Rock and roll od samego początku wpłynął na kulturę masową, zmieniając oblicze muzyki, mody i stylu życia. Ten gatunek muzyczny był symbolem buntu, energii i wolności, stając się ważnym elementem kultury młodzieżowej. Rock and roll wprowadził nową formę rozrywki i wywoływał wiele kontrowersji. Stał się inspiracją dla wielu innych gatunków muzycznych, takich jak rock, heavy metal, punk czy grunge. Artystów rock and rolla uważa się za ikony, których wpływ na muzykę i społeczeństwo jest niezaprzeczalny.

 

Prezenty wg zawodu

Hobby, Zainteresowania

Loading...
Ładowanie ...