Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Międzynarodowy Dzień Telekomunikacji

Nowe pomysły na prezent

 

Międzynarodowy Dzień Telekomunikacji

Międzynarodowy Dzień Telekomunikacji obchodzony jest corocznie 17 maja i jest poświęcony promowaniu świadomości na temat znaczenia telekomunikacji w społeczeństwie oraz rozwoju nowoczesnych technologii komunikacyjnych. Święto to ma na celu propagowanie idei równego dostępu do telekomunikacji dla wszystkich ludzi na świecie.

Historia i pochodzenie 

Historia Międzynarodowego Dnia Telekomunikacji sięga roku 1865, kiedy to utworzono Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) - agencję ONZ odpowiedzialną za regulację i rozwoju telekomunikacji. Wybór daty 17 maja na dzień obchodów związany jest z podpisaniem w 1865 roku przez delegatów z 20 krajów pierwszej konwencji międzynarodowej dotyczącej telegrafii.

Znaczenie w kulturze masowej 

Obecnie Międzynarodowy Dzień Telekomunikacji skupia się na promowaniu innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie telekomunikacji, takich jak rozwój mobilnych sieci komórkowych, Internetu rzeczy (IoT) czy sztucznej inteligencji. Zwiększenie dostępności i jakości komunikacji, a także zapewnienie bezpieczeństwa w sieci są priorytetami, które celebruje to święto.

Międzynarodowy Dzień Telekomunikacji odgrywa również ważną rolę w kulturze masowej. Wzrost popularności komunikacji mobilnej oraz Internetu sprawił, że telekomunikacja stała się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Ten dzień funkcjonuje jako przypomnienie o znaczeniu i wpływie telekomunikacji na rozwój społeczeństwa, komunikację międzyludzką i dostęp do informacji.

 

 

Prezenty wg zawodu

Hobby, Zainteresowania

Loading...
Ładowanie ...