Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Ostatki

Nowe pomysły na prezent

Opis dnia: "Ostatki""Ostatki" jest polskim zwyczajem świętowanym w ostatni dzień karnawału, czyli we wtorek przed Środą Popielcową. Jest to ostatni dzień przed rozpoczęciem okresu Wielkiego Postu.
Ostatki mają swoje korzenie w religii katolickiej, a ich historia sięga średniowiecza. To czas, w którym ludzie świętują, bawią się i delektują się ostatnimi dniami przed długim okresem wstrzemięźliwości i refleksji, jaki niesie ze sobą Wielki Post.
Tradycyjnie w dniu "Ostatków" organizuje się różnego rodzaju zabawy, bale, a także chodzenie po domach i kolędowanie. Osoby przebrane w kolorowe i często komiczne stroje bawią się, tańczą i śpiewają, aby pożegnać karnawał w radosny sposób.
W kulturze masowej, "Ostatki" stały się popularnym tematem wielu filmów, seriali i książek. Często przedstawia się je jako okazję do przyjacielskich spotkań, zabaw i rozrywki. W wielu polskich miastach organizowane są również publiczne wydarzenia, takie jak parady, pokazy tańca czy konkursy kostiumów, które przyciągają tłumy ludzi.
"Ostatki" mają duże znaczenie społeczne, ponieważ niosą ze sobą radość, integrację i odrodzenie po ciężkim okresie zimy. To czas, w którym ludzie mogą się razem bawić i zapomnieć o troskach na chwilę. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, "Ostatki" stanowią wyjątkową okazję do spędzenia czasu w przyjemny i niezwykły sposób.

Prezenty wg zawodu

Hobby, Zainteresowania

Loading...
Ładowanie ...