Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Światowy Dzień Rozwoju Kulturalnego

Nowe pomysły na prezent

 

Światowy Dzień Rozwoju Kulturalnego

Światowy Dzień Rozwoju Kulturalnego to coroczne święto obchodzone 21 maja, mające na celu promowanie i podkreślanie znaczenia kultury w społeczeństwie. Jest to również okazja do refleksji nad różnorodnością kulturową oraz potrzebą jej rozwoju i ochrony.

Historia i pochodzenie 

Swoje korzenie Światowy Dzień Rozwoju Kulturalnego posiada w rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ z 2002 roku. Rezolucja ta ustanowiła Międzynarodowy Dzień Wielokulturowości na rzecz Dialogu i Rozwoju, który odbywał się 21 maja. Od tamtej pory Światowa Federacja dla Kultury i Rozwoju (World Federation for Culture and Development) postanowiła poszerzyć cel obchodów tego dnia poprzez nazywanie go Światowym Dniem Rozwoju Kulturalnego.

Światowy Dzień Rozwoju Kulturalnego powstał z potrzeby podkreślenia rzeczywistego znaczenia kultury jako siły napędowej rozwoju społeczeństw. Poprzez obchody tego dnia, organizacje, społeczności i jednostki mogą kłaść większy nacisk na różnorodność kulturową, dialog międzykulturowy, społeczne zaangażowanie oraz kulturalne dziedzictwo.

Znaczenie w kulturze masowej

Światowy Dzień Rozwoju Kulturalnego jest coraz bardziej zauważanym świętem w kulturze masowej. Coroczne obchody przyciągają uwagę mediów, które relacjonują wydarzenia, inicjatywy społeczne i artystyczne związane z promocją kultury i jej rozwojem. Wzrasta również liczba organizacji, instytucji i firm, które angażują się w obchody tego dnia, organizując różnego rodzaju wydarzenia, wystawy, spektakle, warsztaty czy koncerty.

Światowy Dzień Rozwoju Kulturalnego jest doskonałą okazją do podkreślenia znaczenia kultury w naszym codziennym życiu oraz do promowania różnorodności i tolerancji. To czas, kiedy społeczeństwo może świętować swoje dziedzictwo kulturowe, zwracając uwagę na potrzebę jego ochrony i zachowania dla przyszłych pokoleń.

 

 

Prezenty wg zawodu

Hobby, Zainteresowania

Loading...
Ładowanie ...