Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego

Nowe pomysły na prezent

 

Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego

Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego, obchodzony corocznie 17 maja, ma na celu podkreślenie znaczenia społeczeństwa informacyjnego i promocję uczestnictwa w nim. Jest to dzień, w którym świętowana jest rola technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w poprawie jakości życia ludzi na całym świecie. 

Historia i pochodzenie 

Historia tego dnia sięga roku 2005, gdy Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych przyjęło rezolucję ustanawiającą 17 maja Światowym Dniem Społeczeństwa Informacyjnego. Rezolucja ta została przyjęta w celu podkreślenia znaczenia TIK i promocji dostępu do informacji i technologii komunikacyjnych dla wszystkich.

 

 

Znaczenie w kulturze masowej 

Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego ma ogromne znaczenie w kulturze masowej. W dzisiejszym świecie, w którym technologia informacyjno-komunikacyjna odgrywa kluczową rolę, obchody tego dnia mają na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat roli, jaką pełnią TIK w codziennym życiu, edukacji, biznesie i rozwoju społecznym.

Świętowanie tego dnia jest okazją do organizacji różnych wydarzeń, takich jak konferencje, warsztaty, panele dyskusyjne i debaty, które skupiają się na tematach związanych z rozwojem wielokulturowego społeczeństwa informacyjnego. Znaczenie tego dnia w kulturze masowej polega na zwróceniu uwagi na rolę, jaką technologia informacyjno-komunikacyjna odgrywa w naszym życiu, stwarzając nowe możliwości, wspierając edukację, pomagając w komunikacji i umożliwiając dostęp do informacji na całym świecie.

 

 

Prezenty wg zawodu

Hobby, Zainteresowania

Loading...
Ładowanie ...