Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Święto Straży Granicznej

Nowe pomysły na prezent

 

Święto Straży Granicznej

Święto Straży Granicznej obchodzone jest w Polsce 16 maja. Jest to okazja do uhonorowania strażników granicznych za ich służbę dla ojczyzny oraz ich oddanie i poświęcenie w zapewnianiu bezpieczeństwa granic państwa.

Historia i pochodzenie

Straż Graniczna powstała w Polsce w 1928 roku jako odpowiedź na potrzebę ochrony granic państwowych. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa granicom państwa, zwalczanie nielegalnych przejść granicznych, przemytu oraz wszelkich innych działań zagrażających bezpieczeństwu państwa    i jego obywateli. Działalność Straży Granicznej jest niezwykle ważna zarówno dla bezpieczeństwa krajowego, jak i dla więzi międzynarodowych. Współpracuje ona bowiem z organami odpowiedzialnymi za ochronę granic w innych państwach, w tym z Frontexem – Europejską Agencją Straży Granicznej i Przybrzeżnej.

Święto Straży Granicznej zostało ustanowione w 1993 roku, aby w sposób szczególny docenić codzienny trud strażników granicznych. Dzięki ich pracy możliwe jest utrzymanie stabilności granic państwowych oraz zwalczanie przestępczości związanej z międzynarodowymi przekroczeniami granic.

Znaczenie w kulturze masowej

Święto Straży Granicznej odgrywa także pewną rolę w kulturze masowej. W niektórych miejscach organizowane są parady lub pokazy różnych umiejętności i technik, jakie posiadają strażnicy graniczni. Dodatkowo, w mediach często prezentowane są reportaże czy artykuły, które ukazują codzienny trud i niebezpieczeństwa związane z ochroną granic państwa.

Prezenty wg zawodu

Hobby, Zainteresowania

Loading...
Ładowanie ...