Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 05 Kwiecień 2024 - Piątek

Imieniny: Jeremiasza, Wincentego, Ireny

Obchodziny również: Dzień Grzeczności za Kierownicą, Dzień Karmelu, Dzień Leśnika i Drzewiarza,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Jeremiasz

Znaczenie imienia Jeremiasz:

Imię Jeremiasz pochodzi od hebrajskiego imienia Yirmeyahu lub Yirmiyahu i oznacza "wywyższony przez Boga" lub "Bóg wywyższa".

W Biblii, Jeremiasz był prorokiem, który otrzymał od Boga zadanie przekazywania Jego słowa i napomnień Izraelowi. Jest uważany za jednego z najważniejszych proroków Starego Testamentu.

Znaczenie imienia: Wincenty

Imię Wincenty pochodzi od łacińskiego wyrazu "vincens", oznaczającego "zwycięzcę" lub "kogucik". Imię to jest używane zarówno w Polsce, jak i w innych krajach.

Historia imienia Wincenty sięga starożytnego Rzymu, gdzie było stosowane przez osoby o silnej i odważnej naturze. W katolickiej tradycji imię to nosił, między innymi, św. Wincenty z Saragossy, męczennik, który zginął za wiarę chrześcijańską.

Znaczenie imienia: Irena

 

Pochodzenie imienia

Irena to żeńskie imię pochodzenia greckiego. W języku greckim oznacza "pokojowa", "spokojny duch" lub "miłująca pokój".

Znaczenie imienia 

Irena to osoba posiadająca duży potencjał. Cechuje ją niezawodna pamięć, niezwykła ciekawość świata oraz przenikliwość dyplomatyczna. Jest osobą stateczną i powściągliwą, dlatego z łatwością radzi sobie w sytuacjach kryzysowych. Nieustannie dąży także do swoich celów. Jest kobietą dumną i niezależną. Irena jest wesoła i oszczędna. Chętnie udziela mądrych rad. Ma naturę marzyciela.

Data imienin 

Irena imieniny obchodzi 22 stycznia, 25 stycznia, 21 lutego, 26 lutego, 25 marca, 1 kwietnia, 3 kwietnia, 5 kwietnia, 6 kwietnia, 4 maja, 5 maja, 28 czerwca, 9 sierpnia, 14 sierpnia, 18 września, 20 września, 3 października, 18 października, 20 października, 15 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Ireny jest 18 października.

Zdrobnienia imienia Irena

Ircia, Ireczka, Irencia, Irenka, Irina, Irinka, Irka, Irulka, Irunia, Irusia, Iruś. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...