Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 10 Lipiec 2024 - Środa

Imieniny: Filipa, Almy, Amelii

Obchodziny również: Dzień Nikoli Tesli,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Filip

 

Pochodzenie imienia

Imię Filip pochodzi od greckiego słowa "phílippos", które oznacza "miłośnik koni" lub "namiętny przyjaciel koni". W historii imię to nosili m.in. św. Filip Apostoł, jeden z dwunastu apostołów Jezusa, a także kilku królów Macedonii.

Znaczenie imienia 

Osoby noszące to imię są zazwyczaj zapamiętywane jako często optymistyczne, dowcipne i pełne energii. Posiadają silne przywództwo i umiejętność przewidywania przyszłości. Filip obdarzony jest bardzo wrażliwą naturą. To wspaniały przyjaciel, który zawsze pomoże, wesprze i doradzi. 

Data imienin 

Filip imieniny obchodzi: 23 stycznia, 2 lutego, 11 kwietnia, 6 maja, 11 maja, 26 maja, 10 lipca, 23 sierpnia, 13 września, 22 października, 24 października i 4 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Filipa jest 6 maja. 

Zdrobnienia imienia Filip 

Filek, Filipek, Fifi. 

Znaczenie imienia: Alma

 

Pochodzenie imienia

Znaczenie imienia Alma jest związane z językiem łacińskim i oznacza "ducha" lub "duszę". Imię to pochodzi od słowa "alma mater", które oznacza matkę żywiącą lub matkę karmiącą, co nawiązuje do filozoficznego odniesienia do uniwersytetu jako matki, z której uczniowie czerpią wiedzę i doświadczenie. Imię Alma jest również popularne w niektórych kulturach i ma różne inne znaczenia, takie jak "jabłko" w języku hebrajskim. Historia imienia Alma sięga czasów starożytnych i było ono używane w różnych kulturach. Imię to zyskało na popularności w Europie w XIX wieku i nadal jest stosunkowo popularne na całym świecie. 

Znaczenie imienia 

Osoby noszące imię Alma są tak samo oryginalne, jak ich imię. Lubią wyróżniać się swoją osobą. Wiedzą jak przykuć uwagę, ale robią to w taktowny sposób. Lubią się wyróżniać, ale to nie jest równoznaczne z tym, że unoszą się pychą. Alma nie jest samolubna i reaguje na potrzeby innych. Kobiety o tym imieniu mimo porywczego charakteru to kochające matki i żony. Potrafią stworzyć ciepły dom pełny miłości i wzajemnego szacunku.  

 Data imienin  

Alma imieniny obchodzi 10 lipca

Zdrobnienia imienia Alma 

Al, Almunia, Almeczka. 

Znaczenie imienia: Amelia

 

Pochodzenie imienia

Imię Amelia wywodzi się z łacińskiego słowa amelius, oznaczającego "czysty" lub "bez zmazy". Historia imienia Amelio sięga starożytnego Rzymu, gdzie było popularne wśród arystokracji. Wraz z upływem czasu imię to rozprzestrzeniło się na inne kultury i zyskało popularność na całym świecie. W języku starogermańskim imię to oznacza pracowitą gospodynię. 

Znaczenie imienia 

Amelia to osoba uczciwa i prawdomówna o dobrym charakterze i moralności. Amelia to rozważna romantyczka. Realizacja marzeń daje jej dużą satysfakcję i mobilizuje do dalszej pracy. Amelia to kobieta podziwiana i ogólnie lubiana. Wiedzie uporządkowane życie, ale nie znosi nudy. Potrafi doskonale zarządzać czasem. Znajdzie czas zarówno dla znajomych jak i rodziny. Na Amelię zawsze można liczyć. Jest godna zaufania, ale sama z trudem ufa innym. 

Data imienin 

Amelia imieniny obchodzi 30 marca i 10 lipca. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Amelii jest 30 marca

Zdrobnienia imienia Amelia 

Ama, Amcia, Amela, Amelcia, Ameleczka, Amelka, Ameluś. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...