Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 11 Czerwiec 2024 - Wtorek

Imieniny: Barnaby, Anastazego, Pauli

Obchodziny również: Międzynarodowy Dzień Rysia,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Barnaba

 

Pochodzenie imienia

Imię Barnaby pochodzi z języka staroangielskiego i dosłownie oznacza "Żebrak" lub "Syn proroka". W historii występuje przede wszystkim w literaturze anglosaskiej, często kojarzone z postacią duchownych lub wybitnych intelektualistów. Jest rzadko nadawane jako imię własne, ale nadal cieszy się pewnym uznaniem, szczególnie w Wielkiej Brytanii.

Znaczenie imienia 

Barnaba to osoba ambitna i w pełni zaangażowana w to co robi. Każdy obowiązek i zadanie wypełnia sumiennie. Lubi mieć wszystko zaplanowane, ale też świetnie działa spontanicznie.  

Data imienin 

Barnaba imieniny obchodzi 11 czerwca i  16 czerwca. 

Zdrobnienia imienia Barnaba 

Barnabek, Barnabuś, Barnabik,  Barnabuniek, Barnab, Barnabiś, Barnabi. 

Znaczenie imienia: Anastazy

 

Pochodzenie imienia

Anastazy jest imieniem męskim pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa "anastasis", które oznacza "zmartwychwstanie". Imię to nosiło wiele znanych postaci w historii, takich jak św. Anastazy, biskup Rzymu, czy Anastazy II, papież. 

Znaczenie imienia 

Anastazego często określa się jako osobę pełną energii, o silnym charakterze oraz dużym poczuciu sprawiedliwości. Osoby o tym imieniu są zazwyczaj ambitne, odważne i kierują się wysokimi standardami moralnymi. 

Data imienin 

Anastazy imieniny obchodzi 11 stycznia, 22 stycznia, 21 kwietnia, 27 kwietnia, 20 maja, 30 maja, 11 czerwca, 14 czerwca, 17 sierpnia, 21 sierpnia, 16 października, 5 grudnia, 19 grudnia i 21 grudnia. Najbardziej popularna data obchodzenia imienin Anastazego to 22 stycznia. 

Zdrobnienia imienia Anastazy 

Anastazek, Anastazuś, Anastazjusz, Anastazek, Nastuś, Natek, Nastunio, Natunio, Nastazy, Nastek. 

Znaczenie imienia: Paula

 

Pochodzenie imienia

Imię Paula jest żeńskim odpowiednikiem imienia Paweł. Pochodzi od łacińskiego imienia Paulus, które znaczy "mały" lub "skromny". Imię to ma również odniesienia do apostolskiego imienia św. Pawła. Według historii, imię Paula pojawiło się po raz pierwszy w Rzymie w I wieku n.e., jednak szybko zaczęło zyskiwać popularność w innych krajach europejskich. Imię to jest również noszone przez wiele znanych postaci z różnych dziedzin, takich jak literatura, nauka i sztuka. 

Znaczenie imienia 

Paula to osoba, która z życiu kieruje się uczuciami i emocjami. Dlatego każde niepowodzenie, i rozterkę przeżywa bardzo osobiście. Z natury bardzo pogodna i życzliwa. Narastające w niej uczucia czasem powodują u niej wybuchowość. Ponadto inteligentna i wrażliwa kobieta.  

Data imienin 

Paula imieniny obchodzi 26 stycznia, 3 czerwca, 11 czerwca, 18 czerwca, 24 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Pauli jest 26 stycznia.

Zdrobnienia imienia Paula 

Paulka, Paulusia, Paulinka. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...