Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 11 Lipiec 2024 - Czwartek

Imieniny: Olgi, Piusa

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Olga

 

Pochodzenie imienia

Imię Olga pochodzi od skandynawskiego imienia Helga, oznaczającego "świętą" lub "świętą blaskiem". W Polsce imię to rozpowszechniło się dzięki księżniczce Olga, żonie Włodzimierza I, władcy Rusi Kijowskiej. Imię Olga noszą również znane postacie historyczne i literackie, takie jak Olga z Kirowohradu, księżna Olga Iwanowna, Olga Tokarczuk i Olga Boznańska i aktorka Olga Bończyk. 

Znaczenie imienia 

Olga jest imieniem żeńskim i jest często kojarzone z kobietami o silnym charakterze, opanowaniem i inteligencji. Osoby o tym imieniu często są ambitne, pracowite i niezależne. Są to też osoby wytrzymałe, odważne i lojalne wobec swojej rodziny i przyjaciół. Olga to osoba bardzo rozważna. Realistka. Posiada wysoko rozwinięte umiejętności analityczne. 

Data imienin 

Olga imieniny obchodzi  11 lipca.  

Zdrobnienia imienia Olga 

Ola, Olunia, Olgunia, Olguś, Olgusia, Olgunia. 

Znaczenie imienia: Pius

 

Pochodzenie imienia

Imię Pius wywodzi się od łacińskiego słowa "pius", które oznacza "łagodny, szanujący, oddany, obowiązkowy". Imię to nosili w starożytnym Rzymie władcy oraz później papieże. Imię Pius było popularne w starożytnym Rzymie, szczególnie wśród cesarzy. W chrześcijaństwie imię to przyjęło się jako tytuł wielu papieży, którzy słynęli z głębokiego oddania i szacunku wobec Boga i Kościoła. Do dziś imię Pius jest noszone przez niektóre osoby, które cenią sobie tradycję i wartości chrześcijańskie. 

Znaczenie imienia 

W chrześcijańskiej tradycji imię Pius kojarzone jest z osobami o głębokim poczuciu obowiązku, szacunku i oddania wobec Boga oraz bliźnich. Pius jest bardzo sumienny. Zawsze dobrze wykonuje swoje obowiązki. Pius to wzór przyjaciela: bardzo wyrozumiały i doskonały słuchacz. Nigdy nie zostawi w potrzebie. 

Data imienin 

Pius imieniny obchodzi 30 kwietnia, 5 maja, 11 lipca, 21 sierpnia, 3 września i 23 września Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Piusa jest 11 lipca. 

Zdrobnienia imienia Pius 

Piusek, Pio. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...