Imieniny: Mechtyldy, Honoraty, Krzesimira
Obchodziny również: Dzień Wegetarian,
Mechtylda jest żeńskim imieniem pochodzącym z germańskiego męskiego imienia Mahtahilt, które składa się z członu mahti oznaczającego "moc" lub "potęga" oraz członu hilti oznaczającego "bitwę". Znaczenie imienia Mechtylda można interpretować jako "potężna w bitwie" lub "silna w walce".
Honorata to żeńskie imię o łacińskim pochodzeniu. Wywodzi się od słowa honos, co oznacza "cześć" lub "godność". Imię Honorata jest związane z pojęciem szacunku, uczciwości i moralnej godności. Historia imienia Honorata sięga starożytnego Rzymu, gdzie przypisywano je kobietom, które wykazywały się wyjątkowym charakterem. W późniejszym okresie imię to rozpowszechniło się w chrześcijańskiej tradycji, często nadawane zakonnicom i świętym.
Osoby noszące to imię często cechuje lojalność, odpowiedzialność i zdolność do podtrzymywania wartości.
Honorata imieniny obchodzi: 16 stycznia, 8 lutego, 16 maja, 27 sierpnia, 13 października, 23 października, 28 października, 22 grudnia oraz 29 grudnia.
Honka, Honorcia, Honratka.
Imię Krzesimir pochodzi od słowiańskiego krzesi- (krzesełko, tron) i mir (pokój, spokój). Imię Krzesimir było popularne w Polsce w XI-XII wieku i wiązano je z postacią króla polskiego Bolesława III Krzywoustego. Imię to miało symbolizować władzę, pokój i stabilność.
Osoby noszące to imię często cechuje spokój i opanowanie. Krzesimir z natury jest wyważony i taktowny. Krzesimir posiada cechy dobrego i troskliwego ojca, z tendencją do rozpieszczania dzieci. Krzesimir jest zazwyczaj pogodny. To optymista, ale realnie patrzący na świat. Bardzo szybko analizuje sytuację i rozważa dalszą kolejność zdarzeń i ich konsekwencje. Jego ostrożność bywa uciążliwa, ale czasami okazuje się potrzebna.
Krzesimir imieniny obchodzi 11 stycznia i 24 lipca.
Krzesimirek, Krzyś.