Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 12 Kwiecień 2024 - Piątek

Imieniny: Saby, Damiana, Juliusza

Obchodziny również: Dzień Chomika, Dzień Czekolady, Dzień Czystych Okien,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Saba

 

Pochodzenie imienia

Saba to imię pochodzenia łacińskiego, które oznacza "wiosnę". Jest to imię męskie o bogatej historii. W miarę upływu czasu imię to zyskało popularność i jest noszone przez wiele osób na całym świecie.

Znaczenie imienia 

Saba w języku aramejskim oznacza starca lub dziada.  Inne formy tego imienia to: Sabbas, Sabas. Jego patronem jest św. Saba (Sawa), główny święty serbskiego Kościoła prawosławnego. 

Data imienin 

Saba imieniny obchodzi 14 stycznia, 5 lutego, 12 kwietnia, 24 kwietnia, 16 sierpnia, 5 grudnia Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Saby jest 16 sierpnia.

Zdrobnienia imienia Saba

Sabka, Sabcia, Sabusia, Sabunia, Sabeczka, Sabenia, Sabi, Saby, Sab.

 

 

 

Znaczenie imienia: Damian

 

Pochodzenie imienia

Imię Damian pochodzi od łacińskiego słowa "damnum", które oznacza "szkodę" lub "uszczerbek". W chrześcijaństwie imię Damian było popularne ze względu na dwóch świętych o tym imieniu - Damian z Antiochii i Damian Męczennik. Obaj byli męczennikami za wiarę. Imię Damian jest również kojarzone z postacią mistyczną - św. Damianem z Molokai, który poświęcił swoje życie dla chorych na trąd na wyspie Molokai na Hawajach. Imię to ma również greckie korzenie. Damiano w kulturze greckiej, wywodzi się od imienia bogini Damii czczonej w Epidauros lub od słowa démios (lekarz ludowy). Oznacza: zdobywcę, pogromcę, ale także uzdrowiciela. 

Znaczenie imienia 

Damian w języku greckim oznacza: zdobywcę, pogromcę, ale także uzdrowiciela. Damian to człowiek o dość trudnym charakterze. Jest ekstrawertykiem. Jest gotowy do poświęcenia się dla sprawy, ale tylko pod warunkiem, że inni zrobią to samo.

Data imienin 

Damian imieniny obchodzi 7 stycznia, 12 lutego , 21 lutego, 23 lutego, 12 kwietnia, 15 kwietnia, 14 lipca, 26 września, 27 września, 14 października, 26 października, 14 listopada. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Damiana jest 26 września.

Zdrobnienia imienia Damian

Damianek, Damianuś, Danek

Znaczenie imienia: Juliusz

 

Pochodzenie imienia

Imię Juliusz pochodzi od imienia rzymskiego rodu Juliuszy. Juliusz to męskie imię o łacińskim pochodzeniu. Znaczenie imienia Juliusz może być interpretowane jako "posiadający rodowód z rodu Juliuszy" lub "młody, sprawny, urodzony w maju". W historii imię Juliusz jest głównie kojarzone z Juliuszem Cezarem, rzymskim wodzem i politykiem, który odegrał ważną rolę w starożytnym Rzymie. Imię Juliusz jest również popularne w wielu innych krajach i kulturach, często jako forma imienia Julius lub Julian. Żeńskim odpowiednikiem tego imienia jest Julia. 

Znaczenie imienia 

Juliusz lubi ryzyko, walki, podróże i ciągły ruch. Potrafi poradzić sobie niemal w każdej sytuacji. Nie może znieść życia w czterech ścianach. Kieruje się honorem i głębokim poczuciem sprawiedliwości. Chętnie chroni słabych i jest gotowy do naprawdę wielkich czynów.

Data imienin 

Juliusz imieniny obchodzi 19 stycznia, 31 stycznia, 12 kwietnia, 27 maja, 2 czerwca, 1 lipca, 19 sierpnia, 5 grudnia, 28 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Juliusza jest 12 kwietnia.

Zdrobnienia imienia Juliusz

Juluś , Julcio, Juleczek, Julek. 

 

 

 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...