Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 12 Lipiec 2024 - Piątek

Imieniny: Bruno, Paulina

Obchodziny również: Światowy Dzień Kebaba,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Bruno

 

Pochodzenie imienia

Imię Bruno pochodzi od germańskiego rdzenia brün, oznaczającego "brązowy" lub "niedźwiedź". Historia imienia Bruno sięga okresu średniowiecza. Było noszone przez wiele znanych osób, w tym przez biskupów i świętych. 

Znaczenie imienia 

Osoby o imieniu Bruno są z natury surowe i bez poczucia humoru. Jednak w gronie najbliższych, zaufanych osób bardzo towarzyskie i rozmowne. Bruno to typowy gospodarz i pan domu. Lubi narzucać zasady- gdyż sam żyje wedle określonych zasad. Mimo swojego poważnego usposobienia to potrafi zbudować szczęśliwą i wspierającą się rodzinę.    

Data imienin 

Bruno obchodzi imieniny: 17 maja, 12 lipca, 14 lipca, 18 lipca, 6 października, 11 października i 15 października.

Zdrobnienia imienia Bruno 

Bruncio, Brunek, Bruniu, Brunonek. 

Znaczenie imienia: Paulin

 

Pochodzenie imienia

Paulin to męska odmiana imienia Paweł, czyli po łacinie Paulus (mały). Imię to jest znane w Polsce od XIII wieku. Bardziej popularna jest żeńska forma tego imienia: Paulina. 

Znaczenie imienia 

Paulin to typ rządziciela. Uwielbia rozdzielać zadania, organizować, ale sam nie pali się do pracy. Ma na wszystko plan, ale też świetnie sobie radzi, gdy coś idzie nie po jego myśli. Paulin ma szczere serce, ale jest ciężki do współpracy. Za wszelką ceną upiera się przy swoich racjach. Mimo tego jest ciepłym człowiekiem i opanowanym.      

Data imienin 

Paulin podobnie jak Paulina imieniny obchodzi  26 stycznia, 14 marca, 26 maja, 6 czerwca, 22 czerwca, 21 lipca, 31 sierpnia, 20 października, 2 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Paulina jest 6 czerwca.

Zdrobnienia imienia Paulin

Paulinek, Pauluś, Paul. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...