Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 12 Luty 2024 - Poniedziałek

Imieniny: Ludwika, Benedykta, Normy

Obchodziny również: Ogólnopolski Dzień Pisania Piórem, Światowy Dzień Darwina,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Ludwika

Znaczenie imienia: Imię Ludwika pochodzi od imienia Luiza, które wywodzi się z języka germańskiego. Oznacza "sławną wojowniczkę" lub "sławnego wojownika".

Znaczenie imienia: Benedykt

Benedykt jest męskim imieniem pochodzenia łacińskiego. Oznacza "tajemniczy", "błogosławiony" lub "będący błogosławieństwem". Imię Benedykt jest szczególnie znane dzięki św. Benedyktowi z Nursji, założycielowi zakonu benedyktynów i autora znanej reguły zakonnej.

Historia imienia Benedykt sięga starożytnego Rzymu, gdzie było popularne wśród rodów patrycjuszowskich. W średniowieczu imię to zaczęło być popularne dzięki kultowi św. Benedykta z Nursji i jego regule zakonnej, która stała się podstawą dla wielu innych zakonów.

Obecnie imię Benedykt, wywodzące się z łacińskiego Benediktus, jest stosunkowo rzadko nadawane, ale zachowuje swoje tradycyjne, doniosłe znaczenie.

Znaczenie imienia: Norma

Imię Norma wywodzi się od łacińskiego słowa "norma", które oznacza "regułę" lub "wzorzec".

Norma jest imieniem żeńskim.

Historia imienia Norma sięga starożytnego Rzymu, gdzie "normą" nazywano przymocowany do muru metalowy kawałek, który był wyznacznikiem wysokości wody w czasie powodzi. Od tego czasu słowo "norma" zaczęło oznaczać normę czyli regułę postępowania.

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...