Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 13 Kwiecień 2024 - Sobota

Imieniny: Hermenegildy, Marcina, Idy

Obchodziny również: Dzień Scrabble,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Hermenegild

 

Pochodzenie imienia

Hermenegild to imię męskie o łacińskim pochodzeniu. Pochodzi od słów "herus", które oznacza "pan" oraz "wigildis", które znaczy "walka" lub "wojownik". Imię to nosiło kilku świętych, m.in. Hermenegild, książę dzisiejszej Hiszpanii, który został męczennikiem z powodu swojej wiary w chrześcijaństwo. 

Znaczenie imienia 

Hermenegild jest imieniem rzadko spotykanym, historycznie i kulturowo ciekawym.

Data imienin 

Hermenegild imieniny obchodzi 13 kwietnia. 

Zdrobnienia imienia Hermenegild 

Hermenegildek, Haniu. 

Znaczenie imienia: Marcin

 

Pochodzenie imienia

Imię pochodzi od łacińskiego imienia Martinus, które z kolei jest spolszczoną formą imienia o greckim rodowodzie – Martinós. Imię to było popularne wśród starożytnych Rzymian, a przede wszystkim wśród chrześcijańskich, polskich wojowników. Imię Marcin jest związane z osobą świętego Marcina z Tours, który był biskupem i mistykiem żyjącym w IV wieku. Początkowo imię to było nadawane zwłaszcza chłopcom zubożałych rodzin romańskich. Później zostało jednak zatwierdzone przez kościół rzymskokatolicki i rozpowszechniło się w Europie. 

Znaczenie imienia 

Marcin jest osobą z natury niespokojną. Jest niespokojny, spięty i gotowy do ucieczki. Czasem trudno go zrozumieć i naprawdę poznać, bo jest introwertykiem – zamyka się w sobie. Traci wiarę we własne możliwości, a czasem jest nieśmiały. Jest bardzo wrażliwy na porażki, dlatego nie chce podejmować ryzyka. Najlepiej, jeśli wszystko dokładnie zaplanuje i zorganizuje samodzielnie.

Data imienin 

Marcin imieniny obchodzi 30 stycznia, 6 marca, 9 kwietnia, 13 kwietnia, 17 lipca, 19 lipca, 8 października, 24 października, 3 listopada, 11 listopada, 12 listopada, 7 grudnia, 29 grudnia. W tradycji polskiej obchodzimy imieniny Marcina 11 listopada.

Zdrobnienia imienia Marcin 

Marcinek. 

Znaczenie imienia: Ida

 

Pochodzenie imienia

Pierwszym członem imionia Ida to  Ead- (por. Edward, Edyta). Ida oznacza „ciesząca się pomyślnością, bogata, błogosławiona”. Forma Ida  może także być zdrobnieniem od Judyty. 

Znaczenie imienia 

Ida to niezależna kobieta, dla której wolność to coś więcej, niż puste słowo. Jest pojedynczą jednostką, która nie uznaje ograniczeń. Idę fascynuje wszystko co nieznane i inne. Ciężko ją zdyscyplinować. Podejmuje ryzyko, nie myśląc o konsekwencjach swoich działań. Jej duma porafi być czasem zawstydzająca.

Data imienin 

Ida imieniny obchodzi 13 kwietnia i 4 września. 

Zdrobnienia imienia Ida

Idzia, Idunia, Idusia, Id. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...