Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 13 Lipiec 2024 - Sobota

Imieniny: Sary, Małgorzaty,

Obchodziny również: Dzień Frytek, Międzynarodowy Dzień Rock and Rolla,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Sara

 

Pochodzenie imienia

Imię Sara pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza "księżniczkę" lub "królową". Jest imieniem biblijnym i występuje wielokrotnie w Starym Testamencie. Sara była żoną Abrahama i matką Izaaka. Imię to jest popularne w różnych kulturach i ma wiele wariantów. W dobie XXI w. imię to nosi np. Sarah Connor – niemiecka piosenkarka lub Sarah Jessica Parker – amerykańska aktorka. 

Znaczenie imienia 

Sara to kobieta pełna wdzięku. Potrafi oczarować płeć przeciwną, dlatego nie narzeka na brak adoratorów. Mimo, że w towarzystwie bardzo gadatliwa i błyskotliwa- skrywa w sobie pewne tajemnice. Sara to kobieta sukcesu. W działaniu niezwykle precyzyjna i cierpliwa. Kształtuje swoje życie i karierę według swoich zasad. Źle znosi krytykę i porażki robiąc się obojętna.  Ceni sobie niezależność i wolność wyboru. 

Data imienin 

Sara imieniny obchodzi 13 lipca oraz 15 lutego. 

Zdrobnienia imienia Sara  

Sarcia, Sarusia, Sarunia. 

Znaczenie imienia: Małgorzata

 

Pochodzenie imienia

Imię Małgorzata pochodzi od łacińskiego słowa Margarita, które oznacza „perłę”. W Polsce imię to zaczęło być popularne w średniowieczu i od tego czasu cieszy się dużą popularnością.

Znaczenie imienia 

Osoby o imieniu Małgorzata są zazwyczaj inteligentne, zdecydowane i ambitne. Mają silną wolę i dużą determinację, które pomagają im osiągać wyznaczone cele. Są odpowiedzialne, lojalne i uczciwe. Często są liderami, potrafią podejmować decyzje i sprawować kontrolę nad sytuacją. Osoby o imieniu Małgorzata są zwykle pewne siebie i nie boją się wyrażać swoich opinii. Są towarzyskie, lubią być w centrum uwagi i potrafią przyciągnąć innych swoją osobowością. Są też kreatywne i mają artystyczną duszę.

Data imienin 

Małgorzata imieniny obchodzi 18 stycznia, 3 lutego, 22 lutego, 25 lutego, 26 marca, 10 kwietnia, 13 kwietnia, 16 maja, 10 czerwca, 13 lipca, 20 lipca, 13 sierpnia, 20 sierpnia, 27 sierpnia, 30 sierpnia, 16 października, 17 października, 25 października, 2 listopada, 16 listopada, 23 grudnia, 30 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Małgorzaty jest 17 października.

Zdrobnienia imienia Małgorzata 

Gocha, Gosia, Gośka, Małgorzatka, Małgosia, Małgoś, Małgośka, Masza. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...