Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 13 Luty 2024 - Wtorek

Imieniny: Jordana, Jordany

Obchodziny również: Międzynarodowy Dzień Prezerwatywy, Ostatki, Światowy Dzień Radia,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Jordana

Znaczenie imienia Jordana:

Jordana to żeńska forma imienia Jordan. Pochodzi ono od hebrajskiego imienia Yarden, które oznacza "spływający". Imię to ma związek z rzeką Jordan, która jest jednym z najważniejszych miejsc w historii biblijnej.

Historia imienia Jordana jest bogata i sięga czasów starożytnych. W Biblii Jordan pełnił ważną rolę jako granica między Ziemią Obiecaną a dzisiejszymi krajami Jordanii i Izraela. Rzeka ta była też miejscem wielu istotnych wydarzeń, takich jak chrzest Jezusa przez Jana Chrzciciela.

Znaczenie imienia: Jordany

Jordany to imię męskie pochodzenia hebrajskiego. W języku hebrajskim oznacza "spadający strumień" lub "spadający deszcz". Imię to ma swoje korzenie w biblijnym imieniu Jordana, które odnosi się do rzeki Jordan w Izraelu. Rzeka Jordan uważana jest za jedno z najważniejszych miejsc w historii religii chrześcijańskiej.

Ważne jest, aby pamiętać, że znaczenie imienia może się różnić w zależności od kultury i tradycji. Imię Jordany może symbolizować siłę, spokój, przemijanie, płodność lub inne pozytywne cechy.

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...