Imieniny: Bogumiły, Weroniki, Leoncjusza
Obchodziny również: Dzień Gumowej Kaczuszki, Dzień Polskiej Wódki, Dzień Wzajemnej Adoracji, Międzynarodowy Dzień Koszuli,
Bogumiła to żeńskie imię pochodzenia słowiańskiego. Wywodzi się od słów "bóg" oznaczającego "bóstwo" oraz "miłość". Imię Bogumiła nosiło wiele słowiańskich księżniczek i królowych, a także świętych i błogosławionych.
Znaczenie imienia Bogumiła jest połączone z poświęceniem, miłością, wiarą i ochroną. Bogumiła jest pracowita, oddana i skupiona na osiąganiu swoich celów. Ma wielu przyjaciół, z którymi łatwo nawiązuje i utrzymuje relacje. Nie zamyka się na nowe doświadczenia i lubi wyzwania.
Bogumiła imieniny obchodzi: 13 stycznia, 18 kwietnia, 10 czerwca, 20 czerwca, 19 grudnia , 20 grudnia. Święta Bogumiły obchodzone są w różnych terminach, w zależności od regionu.
Bogusia, Boguśka, Bogna, Bognia, Miła, Miłka.
Imię Weronika pochodzi od łacińskiego słowa vera, które oznacza "prawdziwy" lub "wierzący". Jest to żeńska forma imienia Weronik, które to z kolei może być związane z nazwą miasta Berenik (obecnie Benghazi) w Libii, lub odnosić się do słowa greckiego "pherenikos" oznaczającego "wyniesiony na szczyt". Weronika to popularne imię noszone zarówno w Polsce, jak i w innych krajach.
Weronika ma dość trudny charakter. Jest bardzo żywiołowa i z wyolbrzymieniem pokazuje swoje niezadowolenie. Potrafi być zaborcza, ale jest przy tym bardzo wrażliwa. Weronika to zmysłowa osoba pewna swojej kobiecości. Jest wymagająca wobec siebie. Szybko się uczy na błędach.
Weronika imieniny obchodzi 13 stycznia, 4 lutego, 17 maja, 9 lipca, 12 lipca. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Weroniki jest 4 lutego.
Wera, Werka, Weronisia, Weronka, Ika, Isia
Leoncjusz to męskie imię pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa "leontios", które oznacza "lwiątko". Imię to nosili w starożytności członkowie rodu panujacego w Bizancjum. Leoncjusz jest również patronem jednego z papieży - Leona III. W Polsce jest imieniny obchodzone 13 lipca.