Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 14 Czerwiec 2024 - Piątek

Imieniny: Metodego, Elizy, Walerego

Obchodziny również: Międzynarodowy Dzień Kąpieli,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Metody

 

Pochodzenie imienia

Imię Metody jest formą męską pochodzenia staro-włoskiego. Wywodzi się z języka greckiego od słowa methodos – co znaczy „kroczący właściwą drogą”. 

Znaczenie imienia 

Metody przede wszystkim jest imieniem bardzo rzadkim i unikalnym. W życiu prywatnym, jak w i we własnym otoczeniu lubi porządek. Zawsze wszystko ma swoje miejsce i swój czas. Metody to raczej typ samotnika. Jest nieśmiały. Aby go poznać, trzeba zrobić pierwszy krok.  

Data imienin 

Metody imieniny obchodzi: 14 lutego, 14 czerwca, 7 lipca, 18 września.

Zdrobnienia imienia Metody 

Metodek, Tody. 

Znaczenie imienia: Eliza

 

Pochodzenie imienia

Eliza to imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego. Pochodzi od imienia Elizeusz, które oznacza "króluje Bóg" lub "mój Bóg jest mocą". Eliza jest również prostą formą - pochodną od imienia Elżbieta. Historia imienia Eliza sięga Biblii, gdzie jest ono związane z postacią proroka Eliasza, który jest uważany za jednego z największych proroków Starego Testamentu. Imię Eliza zyskało popularność szczególnie w krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. 

Znaczenie imienia 

Osoby noszące imię Elizy są zwykle odważne, ambitne, inteligentne i zdeterminowane. Mają silną wolę i są gotowe pokonywać trudności, aby osiągnąć swoje cele. Są również znane z uczuciowości, lojalności i empatii. Eliza to osoba o wysokiej kulturze osobistej. 

Data imienin 

Eliza imieniny obchodzi 10 lutego, 2 maja, 14 czerwca, 17 sierpnia, 2 września, 9 października, 1 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Elizy jest 14 czerwca.

Zdrobnienia imienia Eliza 

Ela, Elizka, Elka, Elza, Liza. 

Znaczenie imienia: Walery

 

Pochodzenie imienia

Imię Walery pochodzi od łacińskiego słowa "valere", które oznacza "być zdrowym, silnym". Imię to nosiło kilku świętych, m.in. Walery z Limoges, biskup i męczennik, który jest patronem chorych na malarię i choroby psychiczne.  Żeńska forma tego imienia to Waleria. 

Znaczenie imienia 

Walery to człowiek uwielbiający wyzwania. Jest odważny i zdeterminowany. Osoby z jego otoczenia lubią w nim pozytywną energię. Walery to znakomity pocieszyciel. Zawsze rozśmieszy i podniesie na duchu. 

Data imienin 

Imieniny Walerego wypadają 28 stycznia, 19 lutego, 14 czerwca i 27 listopada. 

Zdrobnienia imienia Walery 

Walerek, Waleryk, Waluś, Walo, Walcio, Waniuś, Walercio, Walerciu.  

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...