Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 14 Kwiecień 2024 - Niedziela

Imieniny: Bereniki, Justyny

Obchodziny również: Dzień Delfina, Dzień Patrzenia się w Niebo,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Berenika

 

Pochodzenie imienia

Imię Berenika jest żeńskim odpowiednikiem imienia Berenik. Wywodzi się od greckiego imienia Berenikē, które oznacza "zwycięskie" lub "przynoszące zwycięstwo". Imię to pochodzi od starożytnego egipskiego imienia Berenike, którego nosiła m.in. Berenika II, żona Ptolemeusza III i matka Ptolemeusza IV, dynastii panującej w Egipcie w III w. p.n.e. Najprawdopodobniej imię to zostało nadane na cześć Bereniki, która ochraniała swojego męża i swoje państwo. W Polsce imię Berenika jest stosunkowo rzadko nadawane, ale często spotyka się je w krajach europejskich.

Znaczenie imienia 

 Osoby noszące to imię charakteryzują się zwykle determinacją, siłą wewnętrzną oraz asertywnością. Stworzona, aby pomagać ludziom. Często jest gotowa poświęcić własne szczęście dla dobra innych. Jest osobą miłą, pomocną, ale sama jest nieufna. Koncentruje się na trwałych i sprawdzonych relacjach międzyludzkich.

Data imienin 

Berenika imieniny obchodzi 14 kwietnia. 

Zdrobnienia imienia Berenika

Bereniczka, Berka, Nika, Niki. 

Znaczenie imienia: Justyna

 

Pochodzenie imienia

Justyna jest żeńskim imieniem pochodzenia łacińskiego. Oznacza "sprawiedliwa" lub "uczciwa". Imię Justyna wywodzi się od słowa "iustus" oznaczającego "sprawiedliwy". Męskim odpowiednikiem tego imienia jest Justyn. 

Znaczenie imienia 

Justyna jest osobą energiczną i kreatywną. Chce przewodzić innym i kontrolować swoje otoczenie. Jest dość praktyczna w swoim codziennym zachowaniu i osiąga swoje cele. We wszystkim, co robi, musi przestrzegać swoich zasad. Zawsze jest zajęta - uwielbia podróżować i pracować. Uczy się głównie poprzez działania.

Data imienin 

Justyna imieniny obchodzi 5 stycznia, 12 marca, 14 kwietnia, 14 maja, 1 czerwca, 14 czerwca, 16 czerwca, 13 lipca, 1 sierpnia, 26 sierpnia, 5 września, 11 września, 12 września, 16 września, 17 września, 26 września, 5 października, 7 października, 30 listopada. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Justyny jest 7 października.

Zdrobnienia imienia Justyna

Justa, Justynka, Justysia, Justyśka, Tyśka. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...