Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 14 Lipiec 2024 - Niedziela

Imieniny: Marcela, Kamila, Angeliny, Stelli

Obchodziny również: Dzień Łapania za Pupę, Dzień Rekina, Światowy Dzień Szympansa,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Marcel

 

Pochodzenie imienia

Imię Marcel pochodzi od rzymskiego zdrobnienia imienia Marcellus. Oznacza "mały wojownik". Imię Marcel używane jest zarówno w Polsce, jak i w innych krajach o łacińskim pochodzeniu. Imię Marcel najbardziej popularne jest we Francji. 

Znaczenie imienia 

Marcel to mężczyzna o naturze wojownika. Marcel ma osobowość ekstrawertyczną- w swoim życiu nie znosi nudy i bezczynności. Marcel uwielbia współzawodnictwo. Chętnie podejmuje nowe wyzwania i uczy się nowych umiejętności. Jest doskonałym strategiem. Posiada bardzo logiczny umysł i zdolność chłodnej kalkulacji. Mimo swojej charyzmy i zapału jest bardzo dokładny i rzetelny.  Jego władcza i barwna osobowość przykuwa uwagę. 

Data imienin 

Marcel imieniny obchodzi 16 stycznia, 19 lutego, 10 marca, 20 marca, 9 kwietnia, 14 lipca, 17 lipca, 27 sierpnia, 4 września, 7 października, 30 października i 29 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Marcela jest 16 stycznia.

Zdrobnienia imienia Marcel 

Marcelek, Marceluś, Marcyś. 

Znaczenie imienia: Kamil

 

Pochodzenie imienia

Imię Kamil wywodzi się od imienia Kamillus, które ma łacińskie pochodzenie. Oznaczało pierwotnie „usługujący w świątyni” lub „usługa (Boga)”.  W dosłownym znaczeniu oznacza "szlachetnie urodzony".  W historii imię Kamila było stosowane w różnych kulturach i religiach. W Polsce spotykane jest od średniowiecza, a szczególną popularność zyskało w XX wieku. W czasach współczesnych imię to jest popularne w kulturze masowej. Imię to nosi znany dziennikarz Kamil Durczok oraz polski piłkarz Kamil Grosicki.  

Znaczenie imienia 

Kamil to osoba chwiejna emocjonalnie i niezdecydowana. Jednego dnia potrafi być duszą towarzystwa, ale za chwilę zaszyje się w swojej przestrzeni osobistej. Kamil ogólnie to pogodna osoba, pełna entuzjazmu - mimo skrytej natury. Dla przyjaciół to chodząca zagadka, jednak w towarzystwie bardzo lubiany. Kamil to mężczyzna bardzo wrażliwy- częściej kieruje się emocjami i własnymi odczuciami, niż logicznym myśleniem.  

Data imienin 

Kamil imieniny obchodzi 31 marca, 14 lipca, 18 lipca, 16 sierpnia, 25 sierpnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Kamila jest 14 lipca.

Zdrobnienia imienia Kamil 

Kamilek, Kamiluś, Kami, Milek. 

Znaczenie imienia: Angelina

 

Pochodzenie imienia

Imię Angelina pochodzi od łacińskiego słowa "angelus", oznaczającego "anioła". W wielu kulturach imię to jest kojarzone z aniołami i posiada duchowe znaczenie.  Historia imienia Angelina sięga starożytności, gdzie wierzono w istnienie aniołów stróżów, którzy chronili ludzi i przynosili im szczęście. Współcześnie imię to jest popularne na całym świecie. Najbardziej popularna kobieta o tym imieniu to Angelina Jolie. 

Znaczenie imienia 

Angelina może symbolizować piękno, dobroć, pomoc innym oraz wysoką moralność. Angelina jest niezwykle pogodna i życzliwa. Jest Idealistką- wszystko musi być perfekcyjne. W działaniu raczej indywidualistka. Jeśli chce być z czegoś zadowolona woli zrobić to osobiście. Unika kłótni i problemów, ale sama nie potrafi wyjść z niezręcznych sytuacji. Ma bardzo artystyczną duszę. W życiu rodzinnym jest bardzo wyrozumiała, otwarta i zorganizowana. 

Data imienin 

Angelina imieniny obchodzi 29 kwietnia i 14 lipca.  

Zdrobnienia imienia Angelina

Angel, Gela, Angela, An, Angie, Endżi. 

Znaczenie imienia: Stella

 

Pochodzenie imienia

Imię Stella pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego "gwiazdę". W mitologii Stella jest personifikacją Gwiezdnego Boskiego Węża, a także jedną z dziewięciu muz. Imię to jest popularne w wielu kulturach i jest często powiązane z pozytywnymi aspektami, takimi jak blask, promienność i doskonałość. Imię Stella jest również noszone przez wiele znanych osób, w tym aktorek, piosenkarek i modeli, np. Stella Adler – amerykańska aktorka filmowa i pedagog czy Stella McCartney – projektantka mody, córka Paula McCartneya. 

Znaczenie imienia 

Stella to imię, które kojarzy się z elegancją, pięknem i siłą, a także z aspiracjami do wielkości. Stella to kobieta o niełatwym charakterze. Mierzy zawsze wysoko swoja aspiracje, przy czym jest często kapryśna.  Mimo to bardzo motywuje innych do działania, udowadniając, że sumiennie i wytrwale pracując można osiągać wyznaczone cele i spełniać marzenia. 

Data imienin 

Stella imieniny obchodzi 11 maja, 14 lipca, 19 lipca, 4 września. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Stelli jest 11 maja

Zdrobnienia imienia Stella 

Stell, Stellcia, Stellunia, Ella. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...