Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 14 Luty 2024 - Środa

Imieniny: Cyryla, Walentego, Metodego

Obchodziny również: Środa Popielcowa, Walentynki,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Cyryl

Cyryl jest imieniem męskim pochodzenia greckiego. W języku greckim imię to oznacza "panujący", "zwierzchnik" lub "władyka". Imię to jest również związane z chrześcijaństwem, ponieważ św. Cyryl był jednym z greckich świętych mnichów, a także współzałożycielem słynnej świątyni Hagia Sophia w Konstantynopolu.

Historia imienia Cyryl sięga IV wieku, kiedy to św. Cyryl z Aleksandrii i jego brat św. Metody z Salonik zostali wysłani na Morawy w celu szerzenia chrześcijaństwa. Tam przetłumaczyli liturgię oraz teksty kościelne na język staro-cerkiewno-słowiański, co miało ogromny wpływ na rozwój tej mowy i kultury słowiańskiej jako całości.

Dziś imię Cyryl jest noszone przez wiele osób na całym świecie, szczególnie w krajach słowiańskich. Często jest uważane za męskie imię o szlacheckim brzmieniu.

Znaczenie imienia: Walentego

Imię Walentego jest związane z postacią świętego Walentego, który jest patronem zakochanych. Walenty to imię męskie, pochodzące od łacińskiego słowa "valens", które oznacza "silny", "zdrowy".

Historia imienia sięga starożytnego Rzymu, gdzie żył i działał Święty Walenty. Jego święto obchodzone jest co roku 14 lutego, w dniu popularnie znanym jako Walentynki. Imię to jest rozpowszechnione w wielu krajach i cieszy się dużą popularnością.

Znaczenie imienia: Metodeg

Znaczenie imienia Metodeg:

Imię Metodeg jest formą męską pochodzenia staro-włoskiego. Wywodzi się od imienia Metodej, które z kolei ma korzenie greckie (methodeia).

Metodeg oznacza „ciepły, pełen gorliwości” lub „syna Metoda”. Może również mieć znaczenie „atlantycki”.

Metodeg przede wszystkim jest imieniem bardzo rzadkim i unikalnym, co dla niektórych jest dodatkową wartością i powodem do dumy.

Imieniny Metodego obchodzone są: 3 maja.

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...