Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 15 Czerwiec 2024 - Sobota

Imieniny: Jolanty, Wita

Obchodziny również: Dzień Wiatru, Międzynarodowy Dzień Surfingu,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Jolanta

 

Pochodzenie imienia

Jolanta to imię żeńskie pochodzenia greckiego. Imię złożone ze słów ion, czyli fiołek oraz anthos - kwiat. Dosłownie oznacza kwiecie fiołka. Imię to jest noszone przez wiele znanych postaci historycznych, literackich i filmowych, takich jak np. Jolanta z Paryża - bohaterka dramatu Williama Szekspira lub Jolanta Fraszyńska- znakomita aktorka. 

Znaczenie imienia 

Jolanta to oaza spokoju. To mistrzyni opanowania w każdej sytuacji. Nawet jeśli sprawy nie układają się po jej myśli- nie daje po sobie tego poznać. Działa według własnego planu. Perfekcjonistka w każdym calu! 

Data imienin 

Jolanta imieniny obchodzi 15 czerwca, 17 czerwca, 4 lipca, 15 września, 17 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Jolanty jest 15 czerwca.

Zdrobnienia imienia Jolanta

Jola, Jolancia, Jolcia, Jolka, Jolusia, Joluś. 

Znaczenie imienia: Wit

 

Pochodzenie imienia

Imię Wit swoje korzenie posiada w języku łacińskim. Pochodzi od słowa vitus co znaczy chętny, ochoczy. Wit może być skróconą formą imienia Witosław. W Polsce istnieje od XIII w, ale współcześnie jest rzadko nadawane. Znany artysta o tym imieniu to Wit Stwosz. 

Znaczenie imienia 

Wit to osoba o łagodnym charakterze. Jest bardzo przyjazny i empatyczny. Otacza się równie pozytywnymi ludźmi. Nie lubi działać pod presją czasu.  

Data imienin 

Wit imieniny obchodzi 15 czerwca. 

Zdrobnienia imienia Wit 

Wituś, Wiciu, Witia, Wi.

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...