Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 15 Lipiec 2024 - Poniedziałek

Imieniny: Roksany, Bonawentury, Włodzimierza, Henryka, Dawida

Obchodziny również: Dzień bez Telefonu Komórkowego,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Roksana

 

Pochodzenie imienia

Roksana to żeńskie imię pochodzenia perskiego. Oznacza "różę" lub "piękność". Współcześnie imię Roksana jest popularne na całym świecie. W Polsce imię to nosi piosenkarka młodego pokolenia Roksana Węgiel oraz aktorka Roksana Krzemińska. 

Znaczenie imienia 

Roksana to osoba, która dosłownie promienieje radością i szczęściem. Do każdego działania podchodzi z entuzjazmem. Roksana to ogromna optymistka. Nie potrafi odpoczywać. Wolny czas spędza aktywnie. Jest wspaniałą przyjaciółką, ale ciężko za nią nadążyć. Dla Roksany szczęśliwa rodzina to powód do dumy.  Pomimo tego, że w jej życiu dużo się dzieje, lubi mieć poczucie bezpieczeństwa. Ceni sobie stabilne uczucie. 

Data imienin 

Roksana imieniny obchodzi 15 lipca i 14 września.  

Zdrobnienia imienia Roksana 

Roksanka, Roksi, Sana. 

Znaczenie imienia: Bonawentura

 

Pochodzenie imienia

Imię Bonawentura pochodzi od łacińskiego słowa "bonus ventura", co oznacza "szczęśliwy przyszły" lub "dobry przyszły". Imię to ma historyczne znaczenie związane z postacią św. Bonawentury z Bagnoregio, który był włoskim teologiem i Doktorem Kościoła żyjącym w XIII wieku. Bonawentura jest uważany za ważnego filozofa, teologa i mistyka swojej epoki. 

Znaczenie imienia 

Bonawentura to typ filozofa. Uwielbia rozmyślać, szukać rozwiązań i tłumaczyć niewyjaśnione rzeczy i zjawiska. Uwielbia brać udział w dyskusjach. Nie boi się wyrażać swojego zdania. To indywidualista, dlatego nie ma stałej grupy przyjaciół. W życiu kieruje się logiką, rzadziej uczuciami. Bonawentura to skryty marzyciel, który wierzy, że świat da się naprawić. 

Data imienin 

Bonawentura imieniny obchodzi 31 marca, 14 lipca, 15 lipca, 10 września i 26 października.

Zdrobnienia imienia Bonawentura 

Bonawenturek, Bonek. 

Znaczenie imienia: Włodzimierz

 

Pochodzenie imienia

Imię Włodzimierz pochodzi od słów słowiańskich “vlad” oznaczającego “władza” oraz “mir” oznaczającego “pokój”. Imię to oznacza “ten, który panuje nad pokojem” lub “ten, który przynosi pokój”. Pierwowzorem tego imienia był Włodzimir. Włodzimierz to imię o mocnym brzmieniu i odzwierciedla charakter silnej i władającej osobowości. Historia imienia Włodzimierz sięga czasów starosłowiańskich. W Polsce było popularne już od X wieku dzięki panowaniu Włodzimierza Wielkiego - wielkiego księcia kijowskiego. W XX i XXI w. imię to jest popularne zwłaszcza w świecie sportu. Imię to nosi znany prezenter i dziennikarz Włodzimierz Szaranowicz czy ś.p piłkarz Włodzimierz Smolarek. 

Znaczenie imienia 

Włodzimierz to mężczyzna bardzo stanowczy, ale wrażliwy. Włodzimierz to romantyk o szlachetnym sercu. Chętnie pomaga innym i nie boi się ciężkiej pracy. Mimo, że z natury jest raczej poważny ma do siebie dystans i duże poczucie humoru. Włodzimierz ma urok osobisty. Wie jak na siebie zwrócić uwagę płci przeciwnej. Włodzimierz jest bardzo uczciwy.  

Data imienin 

Włodzimierz imieniny obchodzi 16 stycznia, 17 stycznia, 19 kwietnia, 12 czerwca, 27 czerwca, 15 lipca, 18 lipca, 11 sierpnia, 26 sierpnia, 25 września, 14 listopada, 13 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Włodzimierza jest 15 lipca.

Zdrobnienia imienia Włodzimierz 

Włodek, Włodziu. 

Znaczenie imienia: Henryk

 

Pochodzenie imienia

Imię pochodzenia germańskiego, które oznacza "pan domu". W polskiej tradycji imię to nosili m.in. Henryk I Brodaty, Henryk Sienkiewicz, Henryk III Walezy. 

Znaczenie imienia 

Henryk to mężczyzna z trudnym charakterem. Jest nieśmiały, a w dodatku uparty. Mimo to świetnie się bawi w gronie zaufanych przyjaciół. Chociaż nie liczy na pochwały zawsze wpada na najlepsze pomysły i rozwiązania. Jest skromny, a do tego posiada bardzo twórczy, błyskotliwy umysł. Na Henryka zawsze można liczyć. Zawsze pomoże i nie zostawi z problemami.  

Data imienin 

Henryk imieniny obchodzi 17 stycznia, 19 stycznia, 20 stycznia, 25 stycznia, 15 lutego, 19 lutego, 2 marca, 8 marca, 16 marca, 10 kwietnia, 10 czerwca, 18 czerwca, 12 lipca, 13 lipca, 15 lipca, 2 września, 2 listopada, 4 listopada, 5 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Henryka jest 19 stycznia.

Zdrobnienia imienia Henryk 

Heniek, Henio, Heniu, Heniulek, Heniuś, Heniutek, Henry, Henryczek, Henryś. 

Znaczenie imienia: Dawid

 

Pochodzenie imienia

Imię Dawid pochodzi od hebrajskiego, które oznacza "ukochany" lub "miły". Dawid to imię męskie, które nosiło wiele znanych postaci, takich jak biblijny król Dawid, który był uznawany za bohatera i poetę. Historia imienia Dawid jest bogata i związana z biblijnymi opowieściami. Dawid był synem Jessego, z pokolenia Judy. Jako młody pasterz, pokonał giganta Goliat, a później został królem Izraela. Dawid jest również autorem większości psalmów w Biblii, co przyczyniło się do jego sławy jako poetę. Imię Dawid jest popularne w wielu kulturach i posiada wiele wariantów w różnych językach i dialektach. W Polsce imię Dawid zyskało na popularności  dopiero w XIII w i w  ostatnich latach i jest często nadawane nowo narodzonym chłopcom.  

Znaczenie imienia 

Dawid to typ aktywisty. Czuje wewnętrzną potrzebę naprawy świata. Uwielbia, gdy wokół niego coś się dzieje. Zawsze stara się zaimponować innym, dlatego duma nie jest jego zaletą. Dawid to osoba świetnie zarządzająca czasem, przestrzenią i zasobami ludzkimi. Jest bardzo sumienny- nigdy nie odkłada obowiązków i zadań na później. Mimo natłoku spraw i obowiązków jest bardzo wrażliwy i zawsze znajdzie czas dla rodziny i przyjaciół.     

Data imienin 

Dawid imieniny obchodzi 24 stycznia, 1 marca, 24 maja, 26 maja, 15 lipca, 17 września, 29 grudnia, 30 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Dawida jest 29 grudnia.

Zdrobnienia imienia Dawid 

Dawideczek, Dawidek, Dawido, Dawidunio, Dawiduś, Dawidzio. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...