Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 15 Luty 2024 - Czwartek

Imieniny: Zygfryda, Faustyna, Jowity

Obchodziny również: Dzień Singla, Światowy Dzień Hipopotama,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Zygfryd

Zygfryd jest starogermańskim imieniem męskim o znaczeniu „pokojowy pan” lub „pan o zwycięskich osiągnięciach”. Pochodzi od połączenia dwóch starogermańskich słów: sigu oznaczającego „zwycięstwo” oraz fridu oznaczającego „pokój”.

W historii imię Zygfryd jest szczególnie znane dzięki postaci Ziegfrieda, bohatera starogermańskiego eposu „Pieśń o Nibelungach”. W tej legendzie Zygfryd jest młodzieńcem, który zabija smoka i zdobywa skarb Nibelungów. Stał się symbolem odwagi i siły.

Znaczenie imienia: Faustyna

Imię Faustyna pochodzi od łacińskiego imienia Faustus, które oznacza szczęśliwy lub błogosławiony. Faustyna jest żeńskim odpowiednikiem imienia Faust, które miało negatywne skojarzenia z postacią Fausta z legendy o doktorze Faustuszu. Jednak imię Faustyna jest często kojarzone z osobą św. Faustyny Kowalskiej, która była polską zakonnicą i mistyczką.

Znaczenie imienia: Jowita

Jowita to żeńskie imię pochodzenia łacińskiego. Znaczenie imienia Jowita wiąże się z boginią Jowitą, rzymską boginią nieba, macierzyństwa i magii.

Imię Jowita jest obecnie dość rzadko nadawane, ale ma długą historię. W Polsce imieniny Jowity obchodzone są 15 września.

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...