Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 15 Maj 2024 - Środa

Imieniny: Izydora, Nadziei, Zofii

Obchodziny również: Międzynarodowy Dzień Rodzin, Patronalne Święto Rolników,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Izydor

 

Pochodzenie imienia

Imię Izydora pochodzi od greckiego imienia isydoros, które składa się z członów isos oznaczającego "równe" i doron oznaczającego "dar" lub "prezent". Najbardziej trafnym tłumaczeniem tego imienia to "dar Izydy". Znaczenie imienia można interpretować również jako "ten, który ma równe dary" lub "ten, który przynosi równe prezenty". Imię Izydora jest stosunkowo rzadko nadawane i występuje w wielu kulturach. W historii imię to nosiły zarówno kobiety, jak i mężczyźni. 

Znaczenie imienia 

Osoby noszące imię Izydor są często opisane jako odważne, zaradne i pełne energii. Izydor jest pełen zapału do pracy, aby osiągać zamierzone cele. Dzięki silnej woli odnosi sukcesy w życiu osobistym i zawodowym. Jest duszą towarzystwa. Jest wierny paczce przyjaciół. Izydor jest zawsze dobrym przykładem dla innych, dzięki czemu tworzy silne i trwałe relacje oparte na zaufaniu i lojalności. 

Data imienin  

Izydor imieniny obchodzi 2 stycznia, 7 stycznia, 15 stycznia, 4 lutego, 5 lutego, 17 lutego, 4 kwietnia, 17 kwietnia, 15 maja, 27 maja i 14 grudnia Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Izydora jest 4 lutego. 

Zdrobnienia imienia Izydor 

Izek, Izio, Izydorek, Izydek, Izuniek, Izunio, Izo, Izko, Dorek.  

Znaczenie imienia: Nadzieja

 

Pochodzenie imienia

Imię Nadzieja wywodzi się z łacińskiego słowa "spes" oznaczającego nadzieję. Imię to ma pozytywne i optymistyczne znaczenie, symbolizując nadzieję na lepsze czasy. Nadzieja jest również jedną z trzech cnót teologicznych w katolickiej tradycji religijnej. Historia imienia sięga starożytnych czasów, jednak w Polsce jest stosunkowo rzadko spotykane. 

Znaczenie imienia 

Nadzieja jest bardzo dobrze rokującą karierowiczką, ale jej życie osobiste nie jest już tak wesołe. Jest bardzo ostrożna i mądra. Jej skrajna pewność siebie czasem przeradza się w zarozumiałość. Satysfakcję sprawia jej odnoszenie sukcesów i zbieranie wyróżnień. Nadzieja lubi być adorowana. Jej trudny charakter utrudnia jej trzymanie długoletnich przyjaźni. Napiętą atmosferę rozładowuje żartem. 

Data imienin  

Nadzieja imieniny obchodzi: 15 maja,30 września i 1 sierpnia - jako wspomnienie św. męczennicy Nadziei.

Zdrobnienia imienia Nadzieja 

Nadziejka, Nadka, Nadziejeczka, Nadusia, Nadziejunia, Nadziejusia, Nadunia, Nadziunia, Nadzia. 

Znaczenie imienia: Zofia

 

Pochodzenie imienia

Zofia jest żeńskim imieniem greckiego pochodzenia. Oznacza "mądrość" lub "rozumienie". Imię to jest popularne w wielu krajach, między innymi w Polsce, Szwecji, Danii, Niemczech i Hiszpanii. Zofia była również popularnym imieniem we wczesnym chrześcijaństwie. Postać św. Zofii była jedną z popularnych postaci wczesnego chrześcijaństwa. 

Znaczenie imienia 

Zofia to kobieta pełna szaleństwa. Wykazuje cechy przywódcze, dlatego przeważnie stoi na świeczniku grupy. Mimo wszystko stara się być zawsze rozważna. Jej pogoda ducha udziela się innym. Jest zaradna i umie też zadbać o innych. Zofia zawsze działa dynamicznie, ale zawsze z życzliwością i szacunkiem odnosi się do innych. 

Data imienin  

Zofia imieniny obchodzi 30 kwietnia, 15 maja, 24 maja, 18, 30 września. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Zofii jest 15 maja

Zdrobnienia imienia Zofia  

Zocha, Zochna, Zofka, Zońka, Zosia, Zosienka, Zosieńka, Zośka. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...