Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 16 Czerwiec 2024 - Niedziela

Imieniny: Aliny, Anety, Justyny, Benona

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Alina

 

Pochodzenie imienia

Imię Alina pochodzi od łacińskiego słowa alnus, oznaczającego "olcha". Jest to żeńska forma imienia Alinus. Imię Alina istnieje w wielu kulturach i ma różne znaczenia. Według jednego znaczenia imię Alina oznacza "jasna", "piękna" lub "jasna jak słońce". Inne znaczenie mówi, że Alina to "opiekunka" lub "obrończyni". Imię to może symbolizować także "szlachetność", "dostojność" lub "wzmożoną ochronę".  Znana aktorka  to Alina Janowska. Imię to może kojarzyć się także z sympatyczną bohaterką Aliną Krawczyk z serialu komediowego "Miodowe lata".  

Znaczenie imienia 

Alina to prostolinijna, ale konkretna kobieta. Gdy wie czego chce potrafi być na prawdę uparta. Jest ambitna i wytrwała. To typ rewolucjonistki. Zna się na ludziach i nie da się oszukać. 

Data imienin 

Alina imieniny obchodzi 16 czerwca, 28 lipca, 20 października, 16 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Aliny jest 16 czerwca.

Zdrobnienia imienia Alina

Ala, Alcia, Aleczka, Ali, Alinka, Alinusia, Alinuś, Alunia, Alusia, Alutek, Alutka, Aluś. 

Znaczenie imienia: Aneta

 

Pochodzenie imienia

Imię Aneta to pochodna imienia Annette z języka francuskiego. Z kolei korzenie swoje imię Aneta posiada w języku hebrajskim- channah i oznacza wdzięk, łaskę. 

Znaczenie imienia 

Aneta to osoba skłonna w pełni poświęcić się rodzinie. To typ kochającej matki i żony. Nie potrzebuje sukcesów i laurów. Jej największą wartością w życiu to rodzina. W domu ceni ciepło, prywatność, spokój i radość. Nic nie robi na pokaz. 

Data imienin 

Aneta imieniny obchodzi 20 lutego, 13 czerwca, 16 czerwca, 17 lipca, 26 lipca, 9 grudnia, 25 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Anety jest 20 lutego.

Zdrobnienia imienia Aneta

Anecia,  Anetka, Anetuś, Ania, Anka, Netka, Necia. 

Znaczenie imienia: Justyna

 

Pochodzenie imienia

Justyna jest żeńskim imieniem pochodzenia łacińskiego. Oznacza "sprawiedliwa" lub "uczciwa". Imię Justyna wywodzi się od słowa "iustus" oznaczającego "sprawiedliwy". Męskim odpowiednikiem tego imienia jest Justyn. 

Znaczenie imienia 

Justyna jest osobą energiczną i kreatywną. Chce przewodzić innym i kontrolować swoje otoczenie. Jest dość praktyczna w swoim codziennym zachowaniu i osiąga swoje cele. We wszystkim, co robi, musi przestrzegać swoich zasad. Zawsze jest zajęta - uwielbia podróżować i pracować. Uczy się głównie poprzez działania.

Data imienin 

Justyna imieniny obchodzi 5 stycznia, 12 marca, 14 kwietnia, 14 maja, 1 czerwca, 14 czerwca, 16 czerwca, 13 lipca, 1 sierpnia, 26 sierpnia, 5 września, 11 września, 12 września, 16 września, 17 września, 26 września, 5 października, 7 października, 30 listopada. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Justyny jest 7 października.

Zdrobnienia imienia Justyna

Justa, Justynka, Justysia, Justyśka, Tyśka. 

Znaczenie imienia: Benon

 

Pochodzenie imienia

Imię Benon pochodzi od łacińskiego słowa benignus, które oznacza "dobroduszny", "łaskawy" lub "życzliwy". W tłumaczeniu na polski Benon to zdrobnienie od niemieckiego imienia Bernhard. 

Znaczenie imienia 

 Benon może być przydomkiem, używanym do określenia osoby o dobrodusznym i serdecznym charakterze. Benon to człowiek pełen ciepła, życzliwości  i wyrozumiałości.  Poświęca siebie dla innych. 

Data imienin 

Benon imieniny obchodzi  16 czerwca i 22 lipca.

Zdrobnienia imienia Benon

Benio, Benonek, Benoniuś, Ben. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...