Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 16 Kwiecień 2024 - Wtorek

Imieniny: Benedykty, Julii, Benedykta

Obchodziny również: Dzień Sapera, Dzień Włókniarza,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Benedykt

 

Pochodzenie imienia

Benedykt to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa benedictus, oznaczającego "błogosławiony" lub "przepełniony dobrocią". Imię Benedykt nosili m.in. różni święci, w szczególności święty Benedykt z Nursji, założyciel zakonu benedyktynów. 

Znaczenie imienia 

 Imię Benedykt jest często kojarzone z cechami takimi jak mądrość, życzliwość, pokora czy czystość. Benedykt ma charakter niezależny i woli samodzielnie podejmować decyzje. Pracuje dla siebie. Jest także sumienny, zaradny i ostrożny. Stara się realizować świetne pomysły. Benedykt jest intelektualistą i wolnomyślicielem.

Data imienin 

Benedykt imieniny obchodzi 12 stycznia, 16 kwietnia, 11 lipca, 13 listopada. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Benedykta jest 11 lipca.

Zdrobnienia imienia Juliusz

Benedyktek, Benedyktuś, Benek, Beniek, Benio, Benuś. 

Znaczenie imienia: Julia

 

Pochodzenie imienia

Julia jest to imię pochodzenia rzymskiego, powstałe jako przydomek od nazwy rodowej Juliusze. W Polsce nadawane jest dziewczynkom od XVIII wieku i nadal cieszy się dużą popularnością. 

Znaczenie imienia 

Julia jest uwodzicielska, ale i dość nieśmiała. Jako żeńska forma imienia Juliusz oznacza: promienista, młoda. 

Data imienin 

Julia imieniny obchodzi: 15 lutego, 20 lutego, 8 kwietnia, 16 kwietnia, 22 maja, 21 lipca, 27 lipca, 1 października i 10 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Julii jest 22 maja.

Zdrobnienia imienia Julia 

Jula, Julcia, Juleczka, Juleńka, Julisia, Julitka, Julka, Juluś

 

Znaczenie imienia: Bernadeta

 

Pochodzenie imienia

Bernadeta to imię pochodzenia staro-niemieckiego: bero, Bern – niedźwiedź i hart – silny.  

Znaczenie imienia 

Bernadeta to uśmiechnięta i urocza kobieta o zrównoważonym i łagodnym charakterze. Czasem jednak mylony jest z osobą srogą. Bernadeta jest z reguły mało asertywna  i zgadza z innymi, aby uniknąć konfliktów i napięć. Jej pogodny charakter przynosi  wielu przyjaciół. Ma milion pomysłów na minutę i nikt nie słyszy od niej ani jednej skargi. 

Data imienin 

 Bernadeta imieniny obchodzi 16 stycznia, 19 stycznia, 7 lutego, 9 lutego, 11 lutego, 16 lutego, 18 lutego, 12 marca, 16 kwietnia, 6 maja, 10 sierpnia, 20 sierpnia, 21 sierpnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Bernadety jest 19 stycznia.

Zdrobnienia imienia Bernadeta 

Bernadetka, Bernadka, Betka, Benia. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...