Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 16 Lipiec 2024 - Wtorek

Imieniny: Mariki, Marii

Obchodziny również: Dzień Kawii Domowej, Światowy Dzień Węża,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Marika

 

Pochodzenie imienia

Imię Marika pochodzi prawdopodobnie z języka węgierskiego i jest pochodną od imienia Maria. W Bułgarii i krajach dawnej Jugosławii imię to znane jest jako Maria.  

Znaczenie imienia 

Marika to osoba o wyjątkowym i bardzo wrażliwym usposobieniu. Jest pełna empatii, wrażliwości i zrozumienia. Jej ostoją w życiu są przyjaciele i rodzina. Marika to marzycielka. Ma dobre serce, ale jest bardzo łatwowierna. Łatwo można ją oszukać.  Marika w towarzystwie jest bardzo lubiana i podziwiana. To typ oddanej przyjaciółki. 

Data imienin 

Marika imieniny obchodzi  16 lipca i 8 grudnia. 

Zdrobnienia imienia Marika

Mariczka, Mari, Rika. 

Znaczenie imienia: Maria

 

Pochodzenie imienia

Imię Maria pochodzi od hebrajskiego imienia Mirjam, które oznacza „ukochana” lub „rozradowana”. W chrześcijaństwie imię to jest związane z Matką Boską, Maryją. Maria występuje jako imię żeńskie w wielu kulturach na całym świecie i posiada wiele form i wariantów. Imię Maria jest popularne i powszechnie stosowane w Polsce od wielu lat. Posiada wiele pozytywnych skojarzeń takich jak: delikatność, ciepło, piękno czy też łagodność. Maria to również imię występujące w wielu ważnych postaciach historycznych, literackich i filmowych.

Znaczenie imienia 

Maria jest naprawdę porywczą osobą, dlatego czasami trudno się z nią dogadać. To kobieta zdeterminowana, pracowita, trochę apodyktyczna. Jest pełna czułości i miłości. Posiada naturę introwertyka, który zamyka się w sobie i nie chce wyrażać swoich myśli i uczuć. Chętnie jednak pomaga innym i ich słucha. Jednocześnie potrafi być bardzo pewna siebie i pryncypialna.

Data imienin 

Maria imieniny obchodzi 1 stycznia, 23 stycznia, 2 lutego, 11 lutego, 25 marca, 9 kwietnia, 14 kwietnia, 26 kwietnia, 30 kwietnia, 3 maja, 24 maja, 29 maja, 31 maja, 2 czerwca, 27 czerwca, 2 lipca, 16 lipca, 22 lipca, 29 lipca, 2 sierpnia, 5 sierpnia, 15 sierpnia, 22 sierpnia, 26 sierpnia, 8 września, 12 września,        15 września, 24 września, 7 października, 11 października, 16 listopada, 21 listopada, 8 grudnia, 10 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Marii jest 1 stycznia, 2 lutego, 25 marca, 3 maja, 16 lipca, 15 sierpnia, 26 sierpnia, 8 września, 12 września, 21 listopada, 8 grudnia.

Zdrobnienia imienia Maria 

Marylka, Marynia, Marysia, Marysieńka, Maryś, Maryśka. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...