Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 16 Maj 2024 - Czwartek

Imieniny: Szymona

Obchodziny również: Święto Straży Granicznej,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Szymon

 

Pochodzenie imienia

Szymon pochodzi od hebrajskiego imienia Shimon. Jest to imię męskie, które oznacza "słyszący", "słuchający" lub "wysłuchany przez Boga". Imię to ma długą historię i występuje w różnych kulturach. W Biblii imię Szymon nosił jedno z dwunastu plemion izraelskich oraz apostoł Szymon Piotr, jeden z najważniejszych uczniów Jezusa Chrystusa. Szymon Piotr był również pierwszym papieżem w historii chrześcijaństwa. 

Znaczenie imienia 

Imię Szymon jest popularne w wielu krajach, m.in. w Polsce, Słowacji, Grecji, Włoszech czy Hiszpanii. Osoby noszące to imię często są opisywane jako uczciwe, godne zaufania i pomocne. Jest osobą skrytą, ale ma umiejętność przekonywania innych. Szymon jest osobą, która bierze wszystko do siebie, dlatego łatwo go urazić. Jest powolny i świetnie zorganizowany, co czyni go trochę nudnym. Cechuje go niezwykła cierpliwość, czułość. Dla rodziny jest pełen poświęcenia. 

Data imienin  

Szymon imieniny obchodzi 5 stycznia, 16 lutego, 18 lutego, 24 marca, 19 kwietnia, 20 kwietnia, 10 maja, 16 maja, 23 maja, 1 czerwca, 6 czerwca, 18 lipca, 3 sierpnia, 3 września, 14 września, 8 października, 28 października. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Szymona jest 28 października.

Zdrobnienia imienia Szymon 

Szymcio, Szymek, Szymonek, Szymuś. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...