Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 17 Czerwiec 2024 - Poniedziałek

Imieniny: Adolfa, Laury

Obchodziny również: Dzień Czołgisty, Święto Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Adolf

 

Pochodzenie imienia

Odmieniające się imię Adolfa pochodzi od niemieckiego imienia Adolph, które z kolei ma korzenie germańskie. Początkowo imię to było używane jako przydomek oznaczający "szlachetnego wilka", od słów "adal" oznaczającego "szlachetny" i "wolf" oznaczającego "wilk". W historii znane jest przede wszystkim ze względu na postać Adolfa Hitlera, który był przywódcą nazistowskich Niemiec w okresie II wojny światowej. Ze względu na te negatywne skojarzenia, imię to jest obecnie bardzo rzadko nadawane.

Znaczenie imienia 

Adolf to człowiek pełen pasji i poświęcenia. Dawniej imię to nadawano chłopcom, aby wyrośli na znakomitych żołnierzy i przywódców. Adolf to intelektualista. Jest surowy i niedostępny, ale ludzie cenią go za zaradność. 

Data imienin 

Adolf imieniny obchodzi 11 lutego, 14 lutego, 17 kwietnia, 19 kwietnia, 17 czerwca, 21 sierpnia, 4 grudnia, 16 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Adolfa jest 14 lutego.

Zdrobnienia imienia Adolf 

Adek, Adi, Ado, Adolfek, Adolfik, Adolfuś, Aduś. 

Znaczenie imienia: Laura

 

Pochodzenie imienia

Imię Laura pochodzi od łacińskiego słowa oznaczającego "laurowy". W starożytnym Rzymie wieńce z liści laurowych nosili zwycięzcy, dlatego imię Laura kojarzy się z triumfem i zwycięstwem. Imię Laura jest również związane z miłością i pięknem. Laura to postać literacka występująca w wielu dziełach, gdzie jest uosobieniem idealnej kobiety. Laura – ukochana Kordiana z dramatu Juliusza Słowackiego lub wielka miłość Wokulskiego z utworu "Lalka" Bolesława Prusa. Wykreowane postacie to silne i piękne kobiety.  

Znaczenie imienia 

Laura to osoba pełna zapału i chęci do pracy. Ma sto pomysłów na minutę. Każdy plan wykona i nie ma problemu, z którym nie dała by sobie rady. Pomysłowość i kreatywność to dwie najmocniejsze cechy. Zawsze szuka wielu rozwiązań i czerpie z tych najkorzystniejszych. Jest świetną przyjaciółką, ale ciężko za nią nadążyć. 

Data imienin 

Laura imieniny obchodzi 17 czerwca, 3 września, 8 października, 19 października. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Laury jest 17 czerwca

Zdrobnienia imienia Laura 

Laurka. Lori. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...