Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 17 Lipiec 2024 - Środa

Imieniny: Anety, Jadwigi, Bogdana,

Obchodziny również: Ogólnopolski Dzień Tabaki, Światowy Dzień Emoji,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Aneta

 

Pochodzenie imienia

Imię Aneta to pochodna imienia Annette z języka francuskiego. Z kolei korzenie swoje imię Aneta posiada w języku hebrajskim- channah i oznacza wdzięk, łaskę. 

Znaczenie imienia 

Aneta to osoba skłonna w pełni poświęcić się rodzinie. To typ kochającej matki i żony. Nie potrzebuje sukcesów i laurów. Jej największą wartością w życiu to rodzina. W domu ceni ciepło, prywatność, spokój i radość. Nic nie robi na pokaz. 

Data imienin 

Aneta imieniny obchodzi 20 lutego, 13 czerwca, 16 czerwca, 17 lipca, 26 lipca, 9 grudnia, 25 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Anety jest 20 lutego.

Zdrobnienia imienia Aneta

Anecia,  Anetka, Anetuś, Ania, Anka, Netka, Necia. 

Znaczenie imienia: Jadwiga

 

Pochodzenie imienia

Imię Jadwiga pochodzi z języka staroniemieckiego. Oznacza waleczną kobietę lub gotową do boju. Imię Jadwiga ma bardzo duże znaczenie w historii i tradycji Polski. Imię to nosiła Jadwiga Andegaweńska- królowa Polski. 

Znaczenie imienia 

Jadwiga to niezwykle zaradna kobieta. Potrafi wszystko perfekcyjnie zorganizować i wszystko zagospodarować. Jest bardzo pracowita, ale też pozwala sobie pomagać. Wierzy w siłę grupy: Razem możemy więcej! Jadwiga to również wspaniała opiekunka ogniska domowego. To kochająca matka, wyrozumiała matka i oddana gospodyni. Jest inteligenta a w życiu kieruje się rozsądkiem. Nie działa pod wpływem emocji- zawsze wszystko dobrze przemyśli. Jadwiga to kobieta o złotym sercu patrząca na świat przez "różowe okulary".   

Data imienin 

Jadwiga imieniny obchodzi 14 kwietnia, 17 lipca, 13 września, 15 października, 16 października. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Jadwigi jest 16 października.

Zdrobnienia imienia Jadwiga

Jadwinia, Jadwisia, Jadzia, Jadziula, Jadziulka, Jadziunia, Jadźka, Jagoda. 

Znaczenie imienia: Bogdan

 

Pochodzenie imienia

Imię Bogdan swoje korzenie ma w języku starosłowiańskim. Połączenie Bóg i dan - oznacza oddany Bogu. 

Znaczenie imienia 

Bogdan to mężczyzna, który lubi wygodne i dostatnie życie. Docenia wygodę życia, ale ciężko na nią pracuje. Jest uparty w dążeniu do celu. Jest nieprzewidywalny, gdyż często działa impulsywnie przez przemyślenia swoich działań i ich konsekwencji.  Potrafi tak zorganizować sobie otoczenie i ludzi wokół, aby zawsze być w korzystnej dla siebie sytuacji. W życiu bardzo towarzyski. Jest szczęśliwy, gdy nie ma narzucanych zasad i innych ograniczeń.     

Data imienin 

Bogdan imieniny obchodzi 6 lutego, 19 marca, 17 lipca, 10 sierpnia, 31 sierpnia, 2 września oraz 9 listopada. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Bogdana jest 6 lutego

Zdrobnienia imienia Bogdan 

Boguś, Bogdanek, Bodzio. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...