Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 17 Maj 2024 - Piątek

Imieniny: Sławomira, Weroniki

Obchodziny również: Dzień Dojazdu Rowerem do Pracy, Międzynarodowy Dzień Telekomunikacji, Światowy Dzień Pieczenia, Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Sławomir

 

Pochodzenie imienia

Staropolskie imię Sławomir wywodzi się z dwóch słów: Sławo- (sława, sławić) i -mir (pokój, spokój, dobro). Imię to oznacza osobę zdobywającą sławę niosąc dobro. 

Znaczenie imienia 

Sławomir to szczęściarz, któremu wiedzie się w życiu. Sława to jego drugie imię. Chętnie podejmuje nowe wyzwania. Jest błyskotliwy. Na wszystko pracuje systematycznie i solidnie. Jest bardzo dobrym analitykiem. Jego nadmierne zaangażowanie sprawia, że łatwo go wyprowadzić z równowagi. Sławomir nie lubi samotności. Najlepiej czuje się w dużej grupie osób. Sławomir jest zawsze sprawiedliwy. 

Data imienin  

Sławomir imieniny obchodzi 2 kwietnia, 17 maja, 2 października, 5 listopada, 23 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Sławomira jest 5 listopada. 

Zdrobnienia imienia Sławomir 

Sławomirek, Sławcio, Sławek, Sławunio, Sławusio, Sławuś. 

Znaczenie imienia: Weronika

 

Pochodzenie imienia

Imię Weronika pochodzi od łacińskiego słowa vera, które oznacza "prawdziwy" lub "wierzący". Jest to żeńska forma imienia Weronik, które to z kolei może być związane z nazwą miasta Berenik (obecnie Benghazi) w Libii, lub odnosić się do słowa greckiego "pherenikos" oznaczającego "wyniesiony na szczyt". Weronika to popularne imię noszone zarówno w Polsce, jak i w innych krajach.

Znaczenie imienia 

Weronika ma dość trudny charakter. Jest bardzo żywiołowa i z wyolbrzymieniem pokazuje swoje niezadowolenie. Potrafi być zaborcza, ale jest przy tym bardzo wrażliwa. Weronika to zmysłowa osoba pewna swojej kobiecości. Jest wymagająca wobec siebie. Szybko się uczy na błędach. 

Data imienin  

Weronika imieniny obchodzi 13 stycznia, 4 lutego, 17 maja, 9 lipca, 12 lipca. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Weroniki jest 4 lutego.

Zdrobnienia imienia Weronika  

Wera, Werka, Weronisia, Weronka, Ika, Isia 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...