Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 18 Czerwiec 2024 - Wtorek

Imieniny: Amandy, Elżbiety, Marka

Obchodziny również: Międzynarodowy Dzień Sushi,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Amanda

 

Pochodzenie imienia

Amanda jest imieniem żeńskim pochodzenia łacińskiego. Oznacza "miłość", "miła do przyjęcia" lub "dostojna miłości". Imię to pojawiło się po raz pierwszy w XVI wieku we Francji i szybko zyskało popularność w innych krajach. W historii nosiły je również znane postacie, takie jak Amanda Seyfried - amerykańska aktorka, Amanda Knox - amerykańska studentka oskarżona o morderstwo we Włoszech, czy Amanda Palmer - amerykańska wokalistka i autorka tekstów.

Znaczenie imienia 

Drugie imię Amandy to sukces. W życiu ma dużo szczęścia i "nos" do interesów. Jej inteligencja pozwala na szybkie analizy i weryfikacje. Nie boi się ponosić ryzyka. Amanda to bizneswomen, która zawsze liczy się w grze o wysoką stawkę.  

Data imienin 

Amanda imieniny obchodzi 6 lutego, 18 czerwca. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Amandy jest 6 lutego.

Zdrobnienia imienia Amanda 

Ama, Amandi, Amanduś, Amandunia, Ami, Ada. 

Znaczenie imienia: Elżbieta

 

Pochodzenie imienia

Imię Elżbieta pochodzi od hebrajskiego imienia Eliszebba, które oznacza "przysięgę Boga" "lub Bóg moją doskonałością". Imię to występuje w Biblii, gdzie jest przypisywane postaci matki Jana Chrzciciela. W Polsce Elżbieta jest jednym z popularniejszych imion żeńskich. 

Znaczenie imienia 

Osoby noszące to imię cenią sobie odpowiedzialność, są niezależne i mają silną wolę. Są także kompetentne i potrafią zarządzać. Elżbiety są znane z tego, że są oddane rodzinie i bliskim. Mają silne poczucie obowiązku i lubią pomagać innym.

Data imienin 

Elżbieta imieniny obchodzi 4 stycznia, 19 lutego, 20 lutego, 24 kwietnia, 6 maja, 18 czerwca, 4 lipca, 8 lipca, 11 lipca, 13 lipca, 26 lipca, 14 września, 21 października, 4 listopada, 5 listopada, 14 listopada, 17 listopada, 19 listopada, 25 listopada, 13 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Elżbiety jest 5 listopada.

Zdrobnienia imienia Elżbieta  

Ela, Elka, Elunia, Elżunia, Elżbietka, Betka. 

Znaczenie imienia: Marek

 

Pochodzenie imienia

Marek to imię pochodzenia łacińskiego od imienia Marsa, boga wojny. Znaczenie: wielki wojownik należący do Marsa. W Polsce nazwa ta notowana jest od XIII w., choć poza czasami starożytnymi -  nie jest zbyt popularna. 

Znaczenie imienia 

Marek jest osobą pogodną, oddaną i rzetelną. Ma niezwykłą siłę, energię i bujną wyobraźnię. Potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji i poradzić sobie z problemami. Lubi swobodę myślenia i działania. Jest urodzony do wprowadzania zmian. Jest człowiekiem bardzo towarzyskim, sympatycznym i pewnym siebie. 

Data imienin 

Marek imieniny obchodzi 11 stycznia, 24 lutego, 13 marca, 19 marca, 24 marca, 27 marca, 29 marca, 11 kwietnia, 25 kwietnia, 28 kwietnia, 8 maja, 16 czerwca, 31 sierpnia, 7 września, 23 września, 28 września, 1 października, 4 października, 7 października, 22 października, 7 listopada, 16 listopada, 22 listopada, 26 listopada. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Marka jest 25 kwietnia.

Zdrobnienia imienia Marek 

Mareczek, Maruś. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...