Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 18 Lipiec 2024 - Czwartek

Imieniny: Emiliana, Szymona, Kamila

Obchodziny również: Dzień Kawioru,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Emilian

 

Pochodzenie imienia

Imię Emilian pochodzi z języka łacińskiego i oznacza współzawodnika. Korzeni tego imienia można również upatrywać w rzymskim rodzie Emiliuszy.  Jego skróconą i bardziej popularną formą jest imię Emil. 

Znaczenie imienia 

Emilian to osoba wrażliwa, ale z wysokim mniemaniem o sobie. Ceni sobie niezależność oraz posiada dużą fantazję. To dusza artysty z dodatkiem szaleństwa. Ma duże poczucie humoru. Wszystkie porażki dobrze tłumaczy, aby nie zostawić po sobie złego wrażenia. Emilian to marzyciel. Częściej marzy o miłości niż walczy o kobietę, gdyż boi się odrzucenia. 

Data imienin 

Emilian obchodzi imieniny 28 kwietnia, 18 lipca, 31 lipca, 8 sierpnia, 21 sierpnia, 11 września, 11 października, 12 listopada oraz 6 grudnia. Najpopularniejszą datą obchodzenia imienin Emiliana jest 12 listopada. 

Zdrobnienia imienia Emilian

Emi, Emil, Emilianek, Emiluś, Milan. 

Znaczenie imienia: Szymon

 

Pochodzenie imienia

Szymon pochodzi od hebrajskiego imienia Shimon. Jest to imię męskie, które oznacza "słyszący", "słuchający" lub "wysłuchany przez Boga". Imię to ma długą historię i występuje w różnych kulturach. W Biblii imię Szymon nosił jedno z dwunastu plemion izraelskich oraz apostoł Szymon Piotr, jeden z najważniejszych uczniów Jezusa Chrystusa. Szymon Piotr był również pierwszym papieżem w historii chrześcijaństwa. 

Znaczenie imienia 

Imię Szymon jest popularne w wielu krajach, m.in. w Polsce, Słowacji, Grecji, Włoszech czy Hiszpanii. Osoby noszące to imię często są opisywane jako uczciwe, godne zaufania i pomocne. Jest osobą skrytą, ale ma umiejętność przekonywania innych. Szymon jest osobą, która bierze wszystko do siebie, dlatego łatwo go urazić. Jest powolny i świetnie zorganizowany, co czyni go trochę nudnym. Cechuje go niezwykła cierpliwość, czułość. Dla rodziny jest pełen poświęcenia. 

Data imienin  

Szymon imieniny obchodzi 5 stycznia, 16 lutego, 18 lutego, 24 marca, 19 kwietnia, 20 kwietnia, 10 maja, 16 maja, 23 maja, 1 czerwca, 6 czerwca, 18 lipca, 3 sierpnia, 3 września, 14 września, 8 października, 28 października. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Szymona jest 28 października.

Zdrobnienia imienia Szymon 

Szymcio, Szymek, Szymonek, Szymuś. 

Znaczenie imienia: Kamil

 

Pochodzenie imienia

Imię Kamil wywodzi się od imienia Kamillus, które ma łacińskie pochodzenie. Oznaczało pierwotnie „usługujący w świątyni” lub „usługa (Boga)”.  W dosłownym znaczeniu oznacza "szlachetnie urodzony".  W historii imię Kamila było stosowane w różnych kulturach i religiach. W Polsce spotykane jest od średniowiecza, a szczególną popularność zyskało w XX wieku. W czasach współczesnych imię to jest popularne w kulturze masowej. Imię to nosi znany dziennikarz Kamil Durczok oraz polski piłkarz Kamil Grosicki.  

Znaczenie imienia 

Kamil to osoba chwiejna emocjonalnie i niezdecydowana. Jednego dnia potrafi być duszą towarzystwa, ale za chwilę zaszyje się w swojej przestrzeni osobistej. Kamil ogólnie to pogodna osoba, pełna entuzjazmu - mimo skrytej natury. Dla przyjaciół to chodząca zagadka, jednak w towarzystwie bardzo lubiany. Kamil to mężczyzna bardzo wrażliwy- częściej kieruje się emocjami i własnymi odczuciami, niż logicznym myśleniem.  

Data imienin 

Kamil imieniny obchodzi 31 marca, 14 lipca, 18 lipca, 16 sierpnia, 25 sierpnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Kamila jest 14 lipca.

Zdrobnienia imienia Kamil 

Kamilek, Kamiluś, Kami, Milek. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...