Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 18 Maj 2024 - Sobota

Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Obchodziny również: Dzień Mostowca, Dzień Wolnej Kultury, Międzynarodowy Dzień Muzeów, Międzynarodowy Dzień Whisky,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Eryk

 

Pochodzenie imienia

Eryk jest to imię pochodzenia starogermańskiego, od słów era (cześć, honor) i richi (bogaty). Oznacza: ten, dla którego honor jest wartością najwyższą. 

Znaczenie imienia 

Eryk do posiadacz krytycznego umysłu. Jest osobą niezwykle dociekliwą. Szuka odpowiedzi na nurtujące go pytania, dlatego czasem spotyka się z negatywną opinią u innych osób.  Jego życie to jedna wielka przygoda. Jego szybkie tempo życia i nadmierna ciekawość powoduje, że z reguły jest samotnikiem. Mimo to Eryka cechuje wrażliwość. 

Data imienin  

Eryk imieniny obchodzi 9 lutego, 2 kwietnia, 8 maja, 18 maja, 9 sierpnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Eryka jest 18 maja.

Zdrobnienia imienia Eryk  

Eryczek 

Znaczenie imienia: Aleksandra

 

Pochodzenie imienia

Aleksandra to żeńskie imię pochodzenia greckiego, które oznacza "obrończyni ludu". Imię Aleksandra było popularne w starożytności i nosiły je różne znane postacie historyczne, takie jak Aleksander Macedoński czy Aleksandra Romanowa. Imię to jest nadal popularne w wielu krajach.

Znaczenie imienia 

Aleksandra to urodzony kierownik. Swoje cechy przywódcze wykazuje od najmłodszych lat. Aleksandra jest inteligentna, wyrozumiała, ale przy tym stanowcza. Ceni sobie niezależność. Zawsze znajdzie rozwiązanie problemu, ale rzadko prosi o pomoc. Woli przewodzić grupie, niż w niej pracować. 

Data imienin  

Aleksandra imieniny obchodzi 15 stycznia, 8 lutego, 26 lutego, 27 lutego, 10 marca, 18 marca, 19 marca, 20 marca, 22 kwietnia, 24 kwietnia, 3 maja, 15 maja, 18 maja, 2 czerwca, 10 lipca, 17 lipca, 11 sierpnia, 28 sierpnia, 13 września, 24 listopada, 12 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Aleksandry jest 26 lutego.

Zdrobnienia imienia Aleksandra  

Ala, Aleksa, Ola, Oleńka, Olesia, Olka, Oluchna, Olunia, Oluś, Oluśka, Oluńka, Sandra. 

Znaczenie imienia: Feliks

 

Pochodzenie imienia

Imię pochodzi od łacińskiego słowa felix, oznaczającego "szczęśliwy". Feliksa to żeński odpowiednik imienia Feliks. Osoby noszące to imię cechują się zwykle optymizmem, radością życia oraz pozytywnym podejściem do świata. Są to osoby ciepłe, pełne energii i łatwo nawiązujące kontakty z innymi. Historia imienia Feliksa nie jest dokładnie znana, ale pochodzi ono z czasów starożytnego Rzymu. Imię to było popularne wśród rzymskich arystokratów oraz chrześcijan. W różnych krajach i epokach miało swoje wariacje, np. w Polsce w formie Felicja.

Znaczenie imienia 

Feliks jest osobą niezwykle elastyczną. Jego praca i działania są przeważnie długofalowe i rozłożone w czasie. Lubi wykorzystywać maksymalnie czas. Jest niezwykle staranny w tym co robi. Feliks to z natury optymista. Nie narzuca swojego zdania. Ma bardzo ugodowy charakter. Wierzy we własne możliwości. 

Data imienin  

Feliks imieniny obchodzi 14 stycznia, 1 marca, 21 kwietnia, 18 maja, 30 maja, 11 czerwca, 12 lipca, 6 listopada, 20 listopada, 20 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Feliksa jest 14 stycznia.

Zdrobnienia imienia Feliks 

Felcio, Felciu, Felek, Feliksek, Feliksio, Feliś, Felunio, Felutek, Feluś 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...