Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Kalendarz: 19 Czerwiec 2024 - Środa

Imieniny: Protazego, Gerwazego, Romualda

Obchodziny również: Dzień Kota Garfielda, Dzień Leniwych Spacerów,

Nowe pomysły na prezent na imieniny

Znaczenie imienia: Protazy

 

Pochodzenie imienia

Imię Protazy pochodzi od greckiego słowa oznaczającego "pierworodny" lub "pierwszy". Jest to imię męskie, które posiada swoje korzenie w starożytnej Grecji. Protazy jest pochodzenia chrześcijańskiego i był noszone przede wszystkim przez świętych, którzy byli uważani za patronów różnych zawodów i grup społecznych. Imię Protazy nosiła postać literacka z książki Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz"- woźny Soplicowa. 

Znaczenie imienia 

Protazy to człowiek bardzo wrażliwy. Nie godzi się na ludzką krzywdę. Pomaga w nieszczęściu. Człowiek o wielkim sercu. Bardzo zaangażowany w spray innych. Wierzy w sprawiedliwość i w to, że zło wraca do tego, kto je uczynił. 

Data imienin 

Protazy imieniny obchodzi 19 czerwca, 20 września, 24 listopada. 

Zdrobnienia imienia Protazy 

Protazek, Protzio, Protazuś, Procio, Prosio, Protuś, Protunio, Protusio, Prot, Protko, Proteczek.

Znaczenie imienia: Gerwazy

 

Pochodzenie imienia

Gerwazy to męskie imię pochodzenia germańskiego. Oznacza "zawodowego wojownika", "bogatego wojownika" lub "władcę włóczni". Imię Gerwazy było szczególnie popularne w średniowieczu, głównie w krajach niemieckojęzycznych. W Polsce jest stosunkowo rzadkie, ale nadal używane. Gerwazy jest także postacią znaną z literatury. W powieści "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza, Gerwazy Rębajło jest jednym z bohaterów i działaczy konspiracyjnych.

Znaczenie imienia 

Gerwazy to osoba z potencjałem. To indywidualista. Jest bardzo skryty. Nie pokazuje swoich emocji. Mimo, że dla świata wydaje się chłody to tak na prawdę jest bardzo ciepły i wrażliwy. 

Data imienin 

Gerwazy imieniny obchodzi 19 czerwca. 

Zdrobnienia imienia Gerwazy

Gerwazek, Gerwazuś, Gerwazio, Gerwi, Gerwuś, Gerwunio. 

Znaczenie imienia: Romuald

 

 

Pochodzenie imienia

Imię Romuald pochodzi od staro-włoskiego imienia Romualdo, które z kolei wywodzi się od łacińskiego imienia Romualdus. Imię to składa się z członu "romu" oznaczającego "atut", "tajemnicę" oraz członu "wald" oznaczającego "rządca". Oznacza zatem "władca tajemnicy". Imię Romuald nosiło wielu świętych, m.in. św. Romuald, założyciel zakonu kamedułów. Romuald jest także patronem pewnej grupy etnicznej zamieszkującej Afrykę, a także patronem kilku miejscowości w Polsce i we Włoszech. Historia imienia Romuald sięga starożytnego Rzymu i rozprzestrzeniła się głównie na terenie Włoch. W Polsce jest stosunkowo rzadko nadawane i należy do mniej popularnych imion.

Znaczenie imienia 

Romuald to prawdziwy romantyk. Ceni sobie takie wartości jak miłość, wierność i uczciwość. Zawsze mierzy siły na zamiary. Romuald to zawsze najpierw kochający mąż, wspierający ojciec - a potem lojalny przyjaciel. 

Data imienin 

Romuald imieniny obchodzi: 7 lutego, 19 czerwca, 24 czerwca i 9 sierpnia. 

Zdrobnienia imienia Romuald 

Romualdek, Romualdo, Romek, Romuś, Romualduś, Romi, Romeczek, Romulek, Romko. 

Polecane prezenty na imieniny

Loading...
Ładowanie ...